Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Ach co to było za Forum w Mszczonowie!

2018-09-06 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Stolarkavip

III Międzynarodowe Forum Stolarki za nami

29-30 sierpnia bieżącego roku w Mszczonowie, odbyło się III Międzynarodowe Forum Stolarki. Czyli jedyne takie wydarzenie w branży.

Każda edycja forum skupia w jednym miejscu, producentów, dystrybutorów, właścicieli salonów stolarki, dyrektorów, prezesów, menadżerów oraz osoby prywatne. Tak było i tym razem. Podczas dwóch, bardzo obfitych w prelekcje oraz pokazy praktyczne dni, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tytuł przewodni wydarzenia to: „Co najbardziej kręci architektów i konsumentów w produktach stolarki budowlanej A.D.2018?”.

Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany. Podczas dwóch dni goście forum mogli zagłębić taką tematykę jak: specjalistyczne szyby do okien i fasad, tajemnice produkcji, kontrowersyjne ostatnimi czasy pojęcia związane z RODO, dowiedzieć się o specjalistycznym sprzęcie ułatwiającym pracę, poznać systemy aluminiowe, usłyszeć co jest modne, co łatwo się sprzedaje, a co wymaga dużej wiedzy na ten temat. W jaki sposób wspomóc się ekspertem w sprawach spornych na linii przedsiębiorca – konsument. Jak rozpatrywać sprawy , aby zakończyły się szybko i nie rozciągały się w czasie. Goście forum mogli także dowiedzieć się o funduszach na innowacje, eksport i ekspansje oraz dowiedzieć się tego, w jaki sposób przygotować się na zdobycie nowych rynków i jak szukać dobrych dystrybutorów. Odbyła się także sesja poświęcona szkłu, architekturze, badaniom oraz ciekawostkom branżowym. Agenda wydarzenia była bardzo zróżnicowana i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Prezentacja danych tematów nie odbyłaby się bez zaproszenia znakomitych gości, wybitnych ekspertów z branży. Podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki organizatorzy wydarzenia gościli przedstawicieli: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, gości zagranicznych (ROTO, SOMFY), Kancelarii Prawnych, Przedstawicieli Instytutu Techniki Budowlanej, Biegłego Sądowego, ekspertów branżowych odnośnie szkła rolet, systemów PVC, systemów aluminiowych, maszyn dotyczących montażu i chemii budowlanej czy też inteligentnego domu. Partnerem Generalnym wydarzenia była firma Pilkington. Partnerzy Strategiczni wydarzenia to: Manitou, Uplifter, EXTE, Aluplast, ROTO, SOMFY, Wiśniowski, ISO-Chemie.

Różnorodne tematycznie prelekcje to nie jedyne atrakcje, które odbywały się podczas dwudniowego wydarzenia. Podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki odbywały się także pokazy praktyczne. Goście mogli także pierwszego dnia zwiedzić fabrykę szkła Pilkington. Podczas pierwszego dnia wydarzenia można było zobaczyć pokaz praktyczny, przeprowadzony przez firmę ROTO dotyczący próby wyważenia, czyli certyfikowanego bezpieczeństwa antywłamaniowego RC2 w uchylnych oknach. Natomiast drugiego dnia ogromne zainteresowanie wzbudziła także prezentacja dotycząca palenia szkła przeprowadzona przez firmę Pilkington. Firma ISO-Chemie pokazała również jak powinien wyglądać perfekcyjny montaż.

Pokazy praktyczne, bogate tematycznie prelekcje, wybitni eksperci czy też zwiedzanie fabryki szkła to nie wszystko co czekało na gości III Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się w Mszczonowie. Każdy z uczestników mógł także zapoznać się ze stoiskami Partnerów wydarzenia. Zadać nurtujące pytania oraz otrzymać gadżety reklamowe danej firmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rozmowy kuluarowe przy filiżance kawy, które często owocowały nowymi kontaktami biznesowymi. Każdy ze 130 zaproszonych gości z pewnością znalazł coś dla siebie.

Podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki nagrodzono również Laureatów programu Super VIP 2018 oraz Rekomendowane Salony Okien i Drzwi 2018. Obydwa programy cieszą się uznaniem wśród branży i są wyróżnieniem dla najlepszych.

III Międzynarodowe Forum Stolarki to idealna okazja do tego, aby zagłębić prezentowaną wiedzę, posiąść umiejętności praktyczne, nabyć nowe znajomości biznesowe oraz odświeżyć te już istniejące. 

A oto relacja foto z tego wydarzenia, warto obejrzeć: www.vipstolarka.pl/galerie-zdjec/iii-miedzynarodowe-forum-stolarki-vip-mszczonow-2018,9

 

Przeczytaj także

Proste uszczelnianie punktowe z samoprzylepnymi foliami okiennymi-pads

W zakresie okiennych folii połączeniowych ISO-CONNECT VARIO SD w ISO-Chemie dostępne są teraz samoprzylepne PADS. Dzięki temu przy montażu okien można pewnie, szybko i nieskomplikowanie uszczelniać poszczególne elementy budowlane, jak kotwy metalowe, elementy mocujące, otwarte zakończenia profili, np. przy profilach...

Niezawodny środek gruntujący ISO-TOP SPRAY PRIMER

W zakresie środków gruntujących firma ISO-Chemie ujęła także w swoim programie warianty przyjazne środowisku z wyśmienitą przyczepnością. Jak wskazuje nazwa ISO-TOP SPRAY PRIMER, chodzi tu o środek wspomagający przyczepność do natryskiwania.   Ten środek gruntujący bazujący na kauczuku syntetycznym stworzony...

Nasi partnerzy