Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Kolejny Konwent Stolarki (w Niepołomicach) za nami.

2019-04-28 | Autor: gec consulting grzegorz cendrowski
Źródło: stolarkavip

6-7 grudnia w Niepołomicach (koło Krakowa) odbył się XXIII Konwent Stolarki, czyli najważniejsze wydarzenie forum branżowe w Polsce, poświęcone w dużej mierze stolarce drewnianej, ale nie tylko. Podczas spotkania w jednym miejscu skupiono ponad 120 gości, w tym ekspertów zagranicznych oraz polskich. Wydarzenie skierowane było do producentów, dystrybutorów, dostawców komponentów, salonów sprzedaży stolarki drewnianej. Podczas tego nietuzinkowego, jedynego w swoim rodzaju konwentu odbyły się prezentacje teoretyczne, praktyczne oraz rokujące rozmowy kuluarowe.

Szwajcarskie noże do maszyn, polskie maszyny do pozycjonowania, czy też specjalne okucia na rynek skandynawski i europejski to jedne z licznych tematów prezentowanych podczas wydarzenia. Podczas wielu godzinnych prezentacji praktycznych oraz teoretycznych znakomici eksperci opowiedzieli także o badaniach odporności ogniowej stolarki otworowej, oprogramowaniu dla branży stolarki, faktach i mitach związanych z produkcją, systemach malarsko-lakierniczych, zagranicznych rynkach zbytu, nowoczesnej technice uszczelniającej i montażowej, nowych rynkach zbytu, czy też w jaki sposób sprzedawać w segmencie premium, itd. Każdy uczestnik mógł zapoznać się dokładnie z taką tematyką jaka go zainteresowała.  Podczas tego wydarzenia w jednym miejscu skupili się znakomici polscy oraz zagraniczni eksperci. Należeli do nich między innymi: Rainer Koch (Remmers), Frank Fay (Spilka UK), Christin Oksholen (Kam Spilka), Wojciech Chatys (PAIH), Edvinas Dovydaiti (Mila Baltic), Roland Rzeźniczak (ISO Chemie), Marcelina Zuziak, Ewelina Fatys (Befard), Marcin Brzeziński (Win-Pro), Alina Kempny/Marcin Szostek (Wiśniowski), Andrzej Głuchowski (ITA), Maciej Mielczarek (OERTLI), Zbigniew Serement (CTO), Augustyn Zioło, Andrzej Żyła (OBR), Zbyszek Dyrka (EXTE), Tadeusz Romański (Magnum), Krzysztof Wypchałowski (Marbet), Aleksander Szykuła (Aluplast), Dominik Frajberg (ASSET Business Development), Marcin Frąckowiak (Kancelaria Prawna Sadkowski i Wspólnicy).

Była to doskonała możliwość na pozyskanie nowych znajomości biznesowych oraz odświeżenie tych istniejących.  Podczas XXIII Konwentu Stolarki przybyli goście mieli szansę, jako pierwsi w Polsce dowiedzieć się o wszelkich nowościach branżowych. Warto podkreślić, że Stolarka VIP jako pierwsza informuje o wszelkich nowinkach. Szwajcarskie noże do maszyn, polskie maszyny do pozycjonowania, czy też specjalne okucia na rynek skandynawski i europejski to jedne z licznych tematów prezentowanych podczas wydarzenia. Uczestnicy XXIII Konwentu Stolarki mieli także niepowtarzalną okazję, na to aby zapoznać się ze stoiskami wystawienniczymi Patronów XXIII Konwentu Stolarki, czy między innymi takich firm jak: Remmers (farby, lakiery), OERTLI (szwajcarskie noże do produkcji stolarki drewnianej), Marbet (ciepła belka montażowa), Spilka (specjalistyczne okucia na rynki eksportowe, Skandynawia, Wielka Brytania), ITA (maszyny i urządzenia do stolarki drewnianej), WIN-PRO (oprogramowanie, które pozwala na optymalizację produkcji, magazynu i sprzedaży), ALUPLAST (najnowsze rozwiązania dla producentów okien z PVC), EXTE (rozwiązania roletowe i żaluzjowe dla wymagających producentów oraz klientów), Wiśniowski (rozwiązania Smart na miarę XXI wieku, okna, drzwi, bramy i ogrodzenia), ISO Chemie (ciepły, profesjonalny montaż, i produkty chemii budowlanej z najlepszej półki), CTO (badania ogniowe, dymoszczelności, izolacyjności akustycznej, pochłaniania dźwięku stolarki okienno-drzwiowej), Metal Union (stalowe ramki dystansowe do szyb zespolonych), Mila Baltic (rozwiązania dla polskich producentów i eksporterów), Befard (specjalistyczny sprzęt do przenoszenia, transportowania i montażu dużych przeszkleń). Każdy z uczestników otrzymał upominek przygotowany przez organizatorów wydarzenia oraz Partnerów.  Goście konwentu bardzo chętnie rozmawiali z przedstawicielami danych firm oraz zapoznawali się z ich produktami.

 

Takie spotkania to idealna okazja, aby poznać ofertę danej firmy oraz nawiązać z nią współpracę. Przedstawienie wszelkich nowości z branży okien i drzwi, duża waga poświęcona w dużej części stolarce drewnianej i drewniano-aluminiowej niekonwencjonalne podejście do przekazywania wszelkich informacji z branży, prezentacje teoretyczne oraz praktyczne, rozmowy kuluarowe, biznesowe, możliwość bezpośredniej rozmowy z polskimi oraz zagranicznymi ekspertami, to to co między innymi charakteryzowało XXIII Konwent Stolarki w Niepołomicach. Podczas tych dwóch obfitujących w wiedzę oraz praktykę dni każdy z zaproszonych gości bez wątpienia znalazł coś interesującego dla siebie i będzie zdobytą wiedzą stosował w praktyce. Wydarzenia organizowane przez Stolarka VIP to także niekończące się rozmowy w kuluarach przy filiżance pysznej kawy oraz ciasteczku. Tego typu spotkania zapadają w pamięci uczestników na długo.

 

Przeczytaj także

Deceuninck - Quick Step i Tour de Pologne

Deceuninck - Quick Step już od 3 sierpnia w Polsce w Tour de Pologne Deceuninck na początku roku został sponsorem tytularnym międzynarodowej drużyny kolarskiej, która w ciągu ostatnich kilku lat pokazała, że jest jednym z najlepszych zespołów w kolarstwie. Od...

Nowy Dyrektor Sprzedaży Deceuninck na Europę Środkową

Deceuninck z przyjemnością informuje o objęciu przez Grzegorza Federowicza funkcji Dyrektora Sprzedaży na Europę Środkową z dniem 1 lipca br. Po dołączeniu do Deceuninck w 2018 roku, Grzegorz Federowicz jako Dyrektor Sprzedaży Deceuninck Poland z sukcesem kierował sprzedażą w Regionie...

Nasi partnerzy