Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

VII Międzynarodowe Forum Stolarki VIP - tu trzeba być!

2022-08-04 | Autor: AK
Źródło: Stolarka VIP

Lepsza najgorsza prawda o kondycji branży budowlanej niż życzeniowe myślenie, które wprowadza w błąd, daje poczucie komfortu i rozleniwia - a czasy niepewne! Warto wsłuchać się w głos branży, ale przede wszystkim w głos ekspertów, praktyków, po to, żeby dostosować się, swoją strategię do bardzo dynamicznie zmieniających się warunków działania i perspektyw, które mamy, ale możemy mieć przed sobą. 

Dobra koniunktura gospodarcza już się powoli kończy i to nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach Europy. Komponentów już jakby mniej brakuje, za to ceny, np. szkła ocierają się o szklany sufit, a potem już tylko w dół czy może jeszcze w górę co to może oznaczać dla naszej branży? Ceny wysokie, koszty rosną a pracownicy żądają podwyżek. Co robić? Jak się zabezpieczyć przed najgorszym? Komu zaufać? Gdzie kupować i za ile sprzedawać? Czy brać kredyt? Czy inwestować, Jakie dawać warunki płatności? Czy salony stolarki są passe, czy może małe punkty sprzedaży nie są już potrzebne, gdyż duża część ekonomicznych produktów przenosi się do internetu. Firmy rodzinne są na cenzurowanym albo na cenzurowanym mogą być spadkobiercy, jeżeli sprawy nie zostaną usankcjonowane i nie będzie prawnych następców.

Tyle problemów, tyle niewiadomych, tyle różnych nie rozwiązanych spraw, a funkcjonować trzeba, patrzeć w przyszłość także. Kto nam powie prawdę, kto ją zna, kto może przewidzieć bliższą i dalszą przyszłość, jakie są ważne wskaźniki, jakie symptomy i jakie warunki ozdrowienia dla gospodarki, dla naszej branży. Tylko niezależni eksperci, znawcy tematu, dla których nie ma tabu, którzy wiedzą co mówią i wiedzą, jak jest i jak będzie. Będziemy gościć ekonomistów, finansistów, strategów, prawników, marketingowców i doradców biznesu.

VII Międzynarodowe Forum Stolarki już tuż, tuż, 15-16 września, Hotel Magellan Bronisławów k/ Piotrkowa Trybunalskiego, czyli spotkanie na żywo, którego nie sposób przecenić.

Eksport to potęga, szczególnie eksport polskich okien, drzwi, bram, osłon, etc. Czy wiecie państwo, że drugim największym i być może najlepszym rynkiem w Europie jest rynek francusko języczny. Dlaczego tak jest, komu tam można sprzedawać i jak skutecznie dotrzeć do nowych klientów. Jaki są wymogi prawne, jak działa rękojmia, gwarancja, etc. Najświeższe informacje z pierwszej ręki z tych rynków, sprzedaż, produkcja, dystrybucja. To będzie bardzo ważny temat spotkania.

Stany Zjednoczone stanowią największą gospodarkę na świecie, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce pod względem wielkości importu. Rynek amerykański daje dostęp do ogromnej liczby odbiorców, co może przełożyć się na znaczący wzrost Twojego biznesu. Jak tam zistnieć, jak są możliwości sprzedaży, jakie są regulacje prawne? Te odpowiedzi otrzymasz od naszych zaproszonych ekpertów.

Kupujemy maszyny jak szaleni, zwiększamy moce produkcyjne, automatyzujemy linie produkcyjne, wkrótce staniemy się największym producentem w Europie i co z tym fantem zrobić, komu sprzedać, kiedy koniunktura jest średnia, a może być jeszcze gorzej. Co już stopuje wzrost sprzedaży i będzie problematyczne w Polsce w najbliższych latach? Czy wiecie państwo jakie są 2 nowe kanały sprzedaży okien? My wiemy i z przyjemnością to państwu przekażemy. To może spowodować zwiększenie sprzedaży o kilka, kilkanaście procent.

Czy w związku z ogromnymi podwyżkami wszystkiego, w szczególności materiałów budowlanym (w tym okien i robocizny) jest jeszcze miejsce na średnią półkę, czy raczej będziemy kupować produkty tani ekonomiczny i w bardzo małym procencie produkty premium? Te pytania i wiele innych interesujących zagadnień dla właścicieli i menadżerów stolarki nie pozostaną bez odpowiedzi. Zaprosiliśmy wielu ekspertów, podzieliśmy prezentacje na kilka interaktywnych bloków,  z następujących dziedzin i zagadnień:

 1. Wyższe ceny, wyższe płace, wyższe koszty, czyli co tak naprawdę nakręca spiralę inflacyjną i kiedy to się skończy
 2. Konsolidacja w branży jest nieunikniona. Sprzedać firmę, kupić firmę, czy połączyć siły w Polsce i za granicą
 3. Programy stymulujące sprzedaż zwiększają ceny i inflację, również na okna i drzwi
 4. Sprzedaż okien w salonie i internecie, także za granicę, czy można sprzedawać lepiej (czytaj drożej), jeżeli nie można więcej
 5. Czy w Polsce musi być tyle stacjonarnych punktów sprzedaży (około 4500), jeżeli sprzedaż w internecie galopuje
 6. Certyfikowany montaż stolarki, czyli jak, czyli gdzie, czyli z kim
 7. Facebook, Instagram, strona www, czyli jaki marketing dla naszej branży i czy w ogóle jest potrzebny taki jaki był
 8. Prawo francuskie, rynki francusko-języczne, niesamowite możliwości i skuteczność działań na tych rynkach
 9. Prawo konsumenckie ważne nowe zmiany, prawo cywilne, umowy handlowe, kary za zwłokę, lojalność i formalność
 10. Nowości w ofercie firm; specjalne szyby, szkło, okucia, podwaliny, systemy aluminiowe, okna i drzwi
 11. Recykling, galopujące ceny, brak surowców i duża niepewność, a wielkie inwestycje w maszyny, automatyzację, eksport
 12. Nowy Ład - nowe możliwości, ale i nowe zagrożenia ekonomiczne, pracownicze, podatkowe
 13. Słabsza koniunktura na zachodzie, możliwe bankructwa i przejęcia. Czy polskie firmy zdominują rosnący europejski rynek stolarki

Zapraszamy na VII Międzynarodowe Forum Stolarki VIP, Bronisławów k/ Piotrkowa Tryb., Hotel Magellan, 15-16 września 2022 r.  Zainteresowanych udziałem w Forum prosimy napisać do nas zwrotnie: "TAK FORUM" na adres: forum@stolarkavip.pl . Można też zadzwonić pod nr tel.:  531 561 202.  Ilość miejsc ubywa każdego dnia! Zapraszamy serdecznie!


 

Przeczytaj także

Tragi Poznańskkie Budma 2022 tylko dla zaszczepionych

Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP przekazał TVN 24, że w okresie jesienno-zimowym wstęp na teren targów będzie możliwy z paszportem covidowym. Niezaszczepione osoby na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogły wejść jedynie po wykonaniu szybkiego testu. Takie rozwiązanie ma stanowić...

Paneldoor przygotowuje się do jesieni. Nowe Panele. Nowe możliwości.

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym rosnąca konkurencja wymaga od nas ciągłego doskonalenia, producenci drzwi muszą przemyślanie podchodzić do każdego aspektu swojej działalności. Od designu przez materiały aż po wyjątkowość produktu - wszystkie te elementy mają ogromne znaczenie dla sukcesu...

Nasi partnerzy