Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Jeżeli chcecie państwo zdobyć te rynki - MILA Państwu pomoże. Wywiad!

2019-10-23 | Autor: stolarkavip
Źródło: stolarkavip

Rozmawiamy dzisiaj z panem Edvinas‘em Dovydaitis‘em (na zdjęciu poniżej), dyrektorem firmy Mila, producentem i dystrybutorem okuć na rynek skandynawski i brytyjski. Siedziba firma znajduje się w Wilnie, na Litwie. Rozmowa została przeprowadzona w języku angielskim i przetłumaczona na j. polski, chociaż pan dyrektor mówi świetnie po polsku, oczywiście także litewsku, po angielsku i niemiecku.

Mila, co kryje się za tą miłą nazwą firmy, jaka jest krótka historia firmy?

Nazwa Mila pochodzi od dwóch nazwisk duńskich założycieli - (Mi)chael i (La)rs. Firma została założona w 1972 roku w celu dostarczania okuć do szybko rozwijającego się rynku okien PCV w Skandynawii. Po bardzo dynamicznym rozwoju w Danii firma ruszyła na podbój innych krajów, w których okna PCV były nowością - Wielkiej Brytanii, Irlandii, Beneluksu, itp.

Litwa i piękne Wilno, to miejsce, w którym firma Mila Baltics prowadzi działalność, dlaczego i jakie są zalety?

Wilno jest dobrą logistyczną, w której wygodnie jest obsługiwać klientów na północ od Wilna - Łotwa, Estonia i zachodnia Polska.

 Zawiasy i wiele gotowych rozwiązań dla rynku angielskiego i skandynawskiego, jakie one są?

Mila ma długą i udaną historię na rynkach skandynawskich i brytyjskich oraz dużą wiedzę i doświadczenie. Opracowuje i projektuje produkty na te rynki, ma szeroką bazę klientów. Mila ma również własne akredytowane centrum testowe w Wielkiej Brytanii. Możemy i chcemy pomagać klientom w testowaniu okien pod kątem wymagań europejskich i brytyjskich, a także doradzać klientom przed rozpoczęciem produkcji zawczasu, aby wyeliminować błędy i pomyłki techniczne.

Macie państwo już klientów w Polsce, jakich klientów (eksporterów) szukacie do współpracy?

Naszym głównym celem są klienci eksportujący do Skandynawii i Wielkiej Brytanii / Irlandii. Są to głównie firmy z branży stolarki drewnianej lub drewniano-aluminiowej, ale także PVC. Ponieważ jesteśmy bardzo blisko Polski i mamy personel mówiący po polsku, możemy bardzo szybko dostarczać klientom (24-48 godzin) nasze produkty czyli okucia, klamki i wiele innych potrzebnych akcesoriów. Komunikując po polsku łatwo jest nam także zrozumieć, czego potrzebują klienci i znaleźć optymalne rozwiązania. Nie ma dla nas znaczenia, czy klient jest dużą, średnią czy małą firmą - zawsze zapewniamy tę samą wysoką jakość usług.

Znajomość rynku jest niezbędna dla wszystkich potencjalnych producentów próbujących wejść na te rynki. Jak możesz pomóc?

Wiemy dokładnie, jakie są wymagania rynkowe dla poszczególnych krajów. Pojawiają się także nowe wymagania, które zaczną obowiązywać za kilka lat. Możemy więc doradzić producentom okien, gdzie inwestować i gdzie się skupić, projektując swoje okna. Znamy trendy rynkowe, znamy zwyczaje i wymagania techniczne, inwestorskie i panujące tam mody. Możemy również przetestować okna w naszym własnym akredytowanym centrum testowym w Wielkiej Brytanii, zanim trafią na rynek.

Czego nie mają inni, a co wy macie, czyli jak możecie pomóc swoim potencjalnym partnerom biznesowym odnaleźć drogę w Anglii, Danii, Szwecji lub Norwegii?

Możemy zapewnić klientów, że jeśli coś pójdzie nie tak z ich oknami na naszych rynkach zbytu, możemy im pomóc, natychmiast wysyłając naszych pracowników technicznych lub zamienniki produktów. Reklamacje mogą się zdarzyć, ale ważna jest szybkość reakcji i satysfakcja klienta. Możemy również zaprojektować i wykonać unikalny produkt dla klientów, gdy jest to potrzebne czy konieczne. Magazynujemy większość naszych produktów i możemy dostarczyć 98% naszych produktów z magazynu następnego dnia.

I już na koniec, w jaki sposób chcecie i możecie przyciągnąć potencjalnych klientów do współpracy w celu uzyskania obopólnych korzyści?

Nasi klienci zawsze muszą mieć sytuację, w której wszyscy wygrywają. Przyciągamy klientów wyjątkowością produktu, jakością, obsługą i konkurencyjną ceną, a także szybkością dostaw i wiedzą o rynkach zbytu.

P.S. Dziękujemy za rozmowę i podajemy bezpośredni kontakt do firmy: http://www.mila.lt/en/ . Poniżej dwa zdjęcia z pięknego Wilna, które tylko podkreślają wagę i znaczenie firmy z Litwy przyjaznej polskim klientom.

 

Przeczytaj także

400 nowych pracowników rekrutuje firma z Bytowa

400 pracowników pilnie poszukiwanych! Potężne inwestycje w firmie, która nie boi się spowolnienia! Wygląda na to, że ta bardzo duża firma nie boi się kryzysu i spowolnienia, wręcz przeciwnie stara się wykorzystać swoją pozycję do jej wzmocnienia w Polsce i...

REHAU Polska wydaje 100 000 pln na walkę z koronawirusem

Przejście pracowników na pracę zdalną, przeniesie szkoleń z tradycyjnej formy spotkań na webinaria online czy przełożenie eventów na drugą połowę roku – to jedne z podstawowych działań podjętych na początku marca przez spółkę REHAU. Jednak najważniejszym i natychmiastowym zadaniem było...

Nasi partnerzy