Branżowy portal stolarki budowlanej

30 lata marki Wiśniowski, a marka sama mówi za siebie

2019-08-12 | Autor: stolarkavip
Źródło: Wiśniowski

30 LAT INNOWACJI MARKI WIŚNIOWSKI

Nowoczesny park maszynowy, 27 hektarów hal produkcyjnych i produkcja na najwyższym, światowym poziomie – to wszystko zobaczyli goście, którzy 31 lipca br. odwiedzili siedzibę największego polskiego producenta bram, okien, drzwi i ogrodzeń – firmę WIŚNIOWSKI. Spotkanie w siedzibie w Wielogłowach zainicjowano z okazji jubileuszu 30-lecia marki. Goście na własne oczy mogli przekonać się, dlaczego firma WIŚNIOWSKI już od lat umieszczana jest w gronie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw budowlanych w Europie i z dumą promuje polską gospodarkę za granicą.

Ostatniego dnia lipca w siedzibie firmy WIŚNIOWSKI w Wielogłowach odbyła się konferencja prasowa. Obecni na niej przedstawiciele mediów mieli szansę usłyszeć historię 30 lat istnienia firmy i symbolicznie pokonać drogę, którą w tym czasie pokonała sama marka. Spotkanie rozpoczęło się w miejscu, w którym stała pierwsza hala produkcyjna firmy WIŚNIOWSKI. Następnie goście zwiedzili ekspozycję produktów i po konferencji na temat zastosowanych w fabryce technologii zgodnych z ideą czwartej rewolucji przemysłowej, ruszyli w podróż do jej serca.

Dziennikarze w trakcie 3-kilometrowej wycieczki zobaczyli trzy nowoczesne fabryki, które jako osobne organizmy będą wytwarzać bramy garażowe i przemysłowe, ogrodzenia, stolarkę stalową, aluminiową oraz PCV. Obecny obraz firmy jest wynikiem rozpoczętej przed dwoma laty rozbudowy, dzięki której powierzchnia przedsiębiorstwa podwoiła się i sięgnęła 27 hektarów. Za inwestycją w obszar produkcyjny poszło zwiększenie zatrudnienia. Dziś firma założona przez Andrzeja Wiśniowskiego zatrudnia niemal 2000 pracowników, w tym blisko 200 uczniów kształconych w przyzakładowej szkole branżowej „Praktyk”.

Ważnym elementem odwiedzin w firmie była konferencja prasowa, w trakcie której przybliżono zagadnienie rewolucji Przemysłu 4.0.  Marka WIŚNIOWSKI jest europejskim pionierem we wdrażaniu tych technologii.

Czwarta rewolucja przemysłowa to połowa historii firmy

Termin Przemysłu 4.0 został zdefiniowany w 2011 roku. Moment ten nie był jednak początkiem czwartej rewolucji przemysłowej, bo ta zaczęła się znacznie wcześniej. WIŚNIOWSKI już w 2004 roku posiadał pierwszą maszynę, która wykorzystywała rozwiązania automatyzacji i robotyzacji produkcji. Przemysł 4.0 zapewnia tym procesom tzw. paliwo do działania – dane, generowane w sposób automatyczny już na etapie kontaktu z klientem, przesłane do maszyn poprzez systemy bazodanowe i szereg narzędzi IT. Po drugiej stronie mamy „silniki”, maszyny dedykowane do produkcji wyrobu, a między nimi stanowiska zrobotyzowane. Najczęściej wykonują prace precyzyjne, wymagające dużej powtarzalności, monotonne lub szkodliwe dla zdrowia człowieka – tłumaczył Tomasz Długopolski, Dyrektor Rozwoju Technologicznego w firmie WIŚNIOWSKI. Na zdjęciu poniżej, dziennikarze na konfrenecji podczas obchodów 30-lecia firmy

Byliśmy jedną z pierwszych firm w Europie, które odważnie weszły na nową drogę rozwoju. Czujemy się specjalistami Przemysłu 4.0. – dodał. Pytany, co takiego daje firmie korzystanie ze zdobyczy czwartej rewolucji przemysłowej, podkreślił, że jedną z największych jej zalet jest oszczędności czasu. – Oszczędzamy czas, bo Przemysł 4.0 pozwala nam unikać błędów. Klient, zamawiając nasze produkty, równocześnie generuje dane handlowe i produkcyjne. Te wprowadzone przez dystrybutora do systemu trafiają bezpośrednio na linię produkcyjną. Szansa na błąd w przetwarzaniu danych spada praktycznie do zera ­– mówił w trakcie konferencji.

Produkty na miarę XXI wieku

Dzięki Przemysłowi 4.0 WIŚNIOWSKI buduje coś więcej, niż tylko fabryki. Wszystkie ich elementy są częścią olbrzymiego 27-hektarowego klientocentrycznego organizmu. Zbliżenie konsumentów do procesu produkcji pozwala im na decydowanie o detalach i realizowaniu projektów, które w każdym calu odpowiadają na ich potrzeby. WIŚNIOWSKI od lat jest w stanie realizować bramy, okna, drzwi i ogrodzenia „na wymiar”, z dokładnością do centymetra. Dzięki temu klient nie musi dostosowywać swoich marzeń do możliwości producenta. To producent wychodzi naprzeciw potrzebom inwestora. Na zdjęciu poniżej: przedstawieciele kadrzy zarządzającej firmy Wiśniowski

Uroczysta gala

Podsumowaniem dnia pełnego wrażeń była wieczorna gala w Heron Live Hotel***** nad Jeziorem Rożnowskim. Jej gospodarzem był Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy. Osoby związane z firmą WIŚNIOWSKI opowiadały o jej początkach, wartościach i DNA, które kształtuje się już 30 lat. Prezes Krystyna Baran przekonywała, jak ważną rolę w firmie odgrywają pracownicy i podkreślała, że nawet w obliczu automatyzacji i robotyzacji to człowiek jest wciąż najistotniejszy. Zaproszeni goście mówili również o dążeniu do perfekcji, trosce o region m.in. poprzez Fundację Horyzont oraz szkołę branżową „Praktyk”.

W kulminacyjnym momencie wieczoru Andrzej Wiśniowski (na zdjęciu po lewej) raz jeszcze przybliżył historię swojego przedsiębiorstwa, która rozpoczęła się w garażu.

Gdy zaczynałem nowoczesna myśl techniczna dopiero kiełkowała. Borykaliśmy się z problemem dostępności części i podzespołów. Ciężko pracowaliśmy, żeby w całości zapanować nad procesem produkcji, by mieć pewność, że produkt finalny spełnia nasze oczekiwania. Od początku do końca. Przecież ostatecznie na każdym widnieje moje nazwisko, to duże zobowiązanie – mówił.

Tego wieczoru właściciel marki WIŚNIOWSKI przyjął szereg gratulacji. Okolicznościowy list przesłał również premier Mateusz Morawiecki.

– Firmie WIŚNIOWSKI dziękuję za istotny wkład w budowanie naszej narodowej marki za granicą. Państwa plany zawodowe, wchodzenie na nowe rynki, powiększanie przestrzeni produkcyjnej, zwiększanie zatrudnienia i odważne wprowadzanie nowych rozwiązań to ambitne zamierzenia. Wierzę, że dzięki zaangażowaniu, kreatywności i ogromnej pasji, które charakteryzują Państwa prace zrealizujecie te cele. Jestem przekonany, że dotychczasowe osiągnięcia będą dla Państwa inspiracją i motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań – pisał premier Morawiecki. 

Z kolei radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska przekazała Andrzejowi Wiśniowskiemu oraz prezes firmy Krystynie Baran gratulacje w imieniu samorządu regionalnego oraz Medal Polonia Minor.

Przed nami kolejne dekady

Sukces jest ukoronowaniem ciężkiej pracy, ale nie wyznacza kresu naszej podróży – powtarza Andrzej Wiśniowski. Jubileusz 30-lecia jest więc dla firmy z Wielogłów początkiem przyszłości, która przyniesie z sobą jeszcze wiele wyzwań. Firma będzie się mierzyła z kolejnymi krokami w budowie klientocentrycznych fabryk, nowych systemów, które przewyższą innowacyjnością rozwiązania Przemysłu 4.0 i realizowaniu strategii ciągłego rozwoju.

Przeczytaj także

Stolarkavip zaprasza do promocji okien, drzwi, etc.

„Naprawdę czuję się tak, jakby to była jakaś inwazja, a my znaleźliśmy się pod okupacją. Pochowaliśmy się po domach, powiedziano nam: nie wychodźcie na zewnątrz. Nagle przestaliśmy funkcjonować. (…) Nie wiemy, jak długo to jeszcze potrwa, kiedy pojawi się lek,...

Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych

Firma Hörmann uzupełniła swoją ofertę bram przemysłowych o elastyczne szybkobieżne bramy składane. To bramy, których kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty...

Nasi partnerzy