Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Christian Voicu - Prezes Aluplast sp. z o.o. dołączył do zaszczytnego grona Członków Honorowych Związku Polskie Okna i Drzwi.

2023-06-06 | Autor: AK
Źródło: Aluplast

 

W dniach 24-25 maja br. w Warszawie odbył się XIII Kongres Stolarki Polskiej. Tematyka tegorocznej edycji Kongresu ukierunkowana była przede wszystkim na dyskusje o termomodernizacji, recyklingu oraz nowoczesnym marketingu.

Prelekcje oraz panele dyskusyjne podczas tegorocznego kongresu koncentrowały się przede wszystkim na analizie uwarunkowań rynkowych oraz możliwości i pól do rozwoju naszego sektora gospodarki. Skuteczna realizacja oraz aktywny wpływ na rozwój programów termomodernizacyjnych, jak również lobbowanie na rzecz mechanizmów zwiększających popyt na rynku pierwotnym, to niezwykle istotne impulsy dla poziomu sprzedaży  stolarki na rynku polskim. Niemniej istotne były dyskusje na temat możliwych zmian w zakresie recyklingu okien PVC, możliwych zmian regulacji prawnych i działań na rzecz efektywnego zagospodarowania poużytkowych wyrobów stolarki.

Branżowe wyróżnienia podczas Gali

Pierwszy dzień Kongresu zakończyła uroczysta Gala Orłów Polskiej Stolarki, na której odbyło się wręczenie branżowych wyróżnień. Do zaszczytnego grona Członków Honorowych Związku POiD dołączył Christian Voicu, Prezes polskiego oddziału firmy Aluplast. 
To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane w uznaniu wybitnych osiągnięć i zasług dla rozwoju branży stolarki budowlanej i Związku Polskie Okna i Drzwi, a także znaczącego wpływu na kreowanie i rozwój rynku stolarki w Polsce.
Pan Christian Voicu jest od ponad trzydziestu lat związany z Grupą Aluplast, a od 1995 r. kieruje polskim oddziałem firmy Aluplast. Pod kierownictwem Christiana Voicu firma już po zaledwie sześciu latach stała się największym producentem systemów okiennych z PVC w Polsce i pozycję lidera utrzymuje już od ponad 22 lat. Polska spółka jest obecnie odpowiedzialna za obsługę m.in. takich rynków jak: Rumunia, Wielka Brytania, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Mołdawia, Gruzja.

Jak podkreślił Janusz Komurkiewicz – Prezes Zarządu POiD, Honorowe Członkostwo Związku POiD to prestiżowy dowód uznania dla wszystkich osiągnięć Prezesa Voicu, a za wyróżnieniem stoi szacunek całego środowiska branżowego. Tym samym Christian Voicu dołącza do elitarnego grona dziesięciu osób, które zostały dotychczas wyróżnione tym zaszczytnym tytułem: https://poid.eu/czlonkowie/#honorowi  

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aluplast od 22 lat jest liderem rynku systemów okiennych z PVC w Polsce, z udziałem rynkowym szacowanym na ok. 24-25%. Polska spółka, utworzona w 1995 roku w Poznaniu, jest obecnie odpowiedzialna za obsługę m.in. takich rynków jak: Rumunia, Wielka Brytania, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia. Aluplast sp. z o.o. jest częścią Grupy Aluplast posiadającej 24 oddziały produkcyjne i przedstawicielstwa, poprzez które jest obecny w ponad 80 krajach na całym świecie.
 

Przeczytaj także

Branża stolarki meblowej - zatrzymania i korupcja

Zatrzymania w branży stolarki! Są to przedstawiciele firm meblarskich oraz producenci/sprzedawcy maszyn do produkcji stolarki meblowej. Z ustaleń CBA wynika, że po zawarciu umowy z Polską Agencją Rozwoju Regionalnego przedstawiciele firm porozumiewali się z producentami, lub sprzedawcami maszyn i urządzeń,...

Cele klimatyczne Deceuninck otrzymują walidację

  Po przeprowadzeniu szczegółowej oceny celów redukcji emisji gazów cieplarnianych Deceuninck eksperci inicjatywy Science Based Targets initiative (SBTi) dokonali ich walidacji, zatwierdzając, że plan redukcji emisji firmy jest zgodny z wiedzą naukową w dziedzinie zmian klimatu. Ocena SBTi W roku...

Nasi partnerzy