Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Pierwszy w Polsce sortownik Stürtz do paneli drzwiowych w fabryce drzwi Martom.

2021-08-10 | Autor: AK
Źródło: Stürtz

Firma Martom od ponad 20 lat działa w branży drzwiowej, przez ten okres opracowała i opatentowała wiele rozwiązań zarówno w zakresie technologii jak i wzornictwa.  Firma nieustannie inwestuje w nowoczesny park maszynowy, gdyż doskonalenie procesów jest najlepszym gwarantem jakości, a wszystkie zasoby ludzkie i techniczne są skoncentrowane na rozwoju i poszerzaniu oferty produktowej.

W ostatnim czasie spółka uruchomiła produkcję i wprowadziła na rynek stolarkę drzwiową w innowacyjnej technologii modułowego sposobu wytwarzania (z PCW) ramy nośnej skrzydła drzwiowego w połączeniu z wtryskiem pianki poliuretanowej po montażu aplikacji ozdobnej.Do tej produkcji został wdrożony automatyczny sortownik firmy Stürtz do buforowania skrzydeł drzwiowych.  Jest to pierwszy w Polsce tego typu projekt.

Cały proces produkcji skrzydeł drzwiowych wykonywany jest praktycznie przez zautomatyzowaną linię produkcyjną. Odpowiednie komponenty są pobierane przez maszynę z automatycznego magazynu. Każdy element jest mierzony i skanowany pod kątem ewentualnych odchyłek lub uszkodzeń, w dbałości o jak najwyższą jakość produktu końcowego.

W pełni zautomatyzowany i całkowicie bez papierowy system sortowania i buforowania pozwala na zoptymalizowany przepływ produkcji bez zbędnego przestoju, bez pomyłek produkcyjnych, co zdecydowanie wpływa na skrócenie czasu wykonania i pozwala zapewnić krótkie terminy realizacji zleceń.

„Rozwiązanie, które stworzyła dla nas firma Stürtz w zupełności spełnia nasze oczekiwania. Dzięki wdrożeniu zautomatyzowanego systemu skrzydła drzwiowe są buforowane w sposób uporządkowany, co znacznie ułatwia ich wyszukiwanie i segregowanie, które do tej pory było problematyczne i czasochłonne. Panele były układane warstwowo w pozycji poziomej, jeden na drugim.  Zmiana koncepcji funkcjonowania logistyki na produkcji zdecydowanie wpłynęła na poprawę jej efektywności, a dzięki możliwości lepszej kontroli mamy gwarancję uzyskania produktu najwyższej jakości.” – wyjaśnił Pan Mateusz Dąbrowski Prokurent Martom Sp. z o.o. 

Praca magazynu buforowego polega na odebraniu elementu z poziomego przenośnika rolkowego do transportu pionowego, a następnie przetransportowaniu go do bufora. Wózek do transportu skrzydeł posiada funkcję pochylania za pomocą napędu silnikowego. Transport wewnątrz magazynu buforowego oraz magazynowanie skrzydeł drzwiowych odbywa się w pozycji 12º odchylenia od pionu. Stacja sortująca w tym przypadku została zaprojektowana na 160 sztuk skrzydeł drzwiowych o wymiarach max 1200 x 2400 mm.

Automatyczna jednostka sortująca jest wyposażona w system rozładunku skrzydeł drzwiowych do pozycji poziomej, do dalszego etapu produkcji. Przyjęcie skrzydeł do magazynu odbywa się w systemie "odłóż w pierwsze wolne miejsce", natomiast rozładunek magazynu odbywa się przez wskazanie przez operatora numeru zlecenia produkcyjnego, które powinno być dostarczone do dalszej obróbki.

Sortownik Stürtz wyposażony został w przyjazny dla operatora system do zarządzania pracą magazynu.Magazyn weryfikuje numer zlecenia na wejściu i wyjściu z magazynu oraz generuje listę zleceń buforowanych w jednostce sortującej w danej chwili. Oprogramowanie do zarządzania stacją logiczną ma możliwość komunikowania się z systemem ERP producenta. Całość została zabezpieczona certyfikowanym ogrodzeniem ochronnym, które uniemożliwia niepożądany dostęp osób podczas pracy urządzenia.

 

Zautomatyzowane systemy sortowania i magazynowania produktów ułatwiają procesy kompletowania, zwiększają przepustowość, podnosząc jednocześnie bezpieczeństwo i niezawodność.

Dobór technologii, użyte materiały, wzornictwo, doświadczenie ludzi, precyzja i powtarzalność wykonania oraz kontrola procesu – te elementy zapewniają produktom Martom doskonałą opinię wśród Klientów.

„Wprowadzamy w życie najodważniejsze idee, zamieniając je w unikalne maszyny. Nie tylko tworzymy, ale również doradzamy, stawiając zawsze na pierwszym miejscu oczekiwania i zadowolenie Klienta. Modernizacja linii produkcyjnej w celu odciążenia lub całkowitego zwolnienia pracy ręcznej stanowi niejednokrotnie krok milowy w rozwoju zakładu produkcyjnego. Każde takie usprawnienie musi być uzasadnioną ekonomicznie inwestycją w przyszłość. Wdrażając rozwiązania oferowane przez naszą firmę, możecie Państwo oczekiwać ustabilizowania i przyspieszenia procesów technologicznych, co pod wieloma względami pozwoli skutecznie konkurować na rynku.” - podsumował Waldemar Lis Członek Zarządu Stürtz Polska Sp. z o.o.

Więcej informacji na temat maszyn na stronie: www.stuertz.com

Przeczytaj także

Niespodziewane zmiany w Zarządzie firmy Porta

Z dniem 25 lutego nastąpiły zmiany w strukturze zarządu. Pragniemy poinformować o zmianach, które nastąpiły w strukturze organizacyjnej naszej firmy. W ramach realizowanej strategii rozwoju firmy podjęto decyzję o poszerzeniu składu Zarządu o jego nowych Członków. Na nowe stanowiska zostali...

Yawal ma to coś czego nie ma konkurencja

YAWAL S.A. jako pierwszy systemodawca aluminiowy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie, wprowadza do sprzedaży innowacyjne rozwiązanie firmy G-U.   Akumulator umożliwiający obsługę drzwi w momencie awarii zasilania. Napęd do drzwi przesuwnych typu HS, jest całkowicie ukryty w skrzydle,...

Nasi partnerzy