Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Velux wspiera w potrzebie

2020-07-14 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Velux

Pracownicy VELUX z mocnym wsparciem w dobie koronawirusa

Blisko 1,2 mln zł przekazała w tym roku Fundacja Pracownicza na pomoc pracownikom VELUX w trudnych sytuacjach życiowych oraz wsparcie społeczności lokalnych. Ponad połowa z tych środków została przyznana w ramach specjalnie utworzonego funduszu pomocowego związanego z epidemią koronawirusa. To wyjście naprzeciw trudnej sytuacji wywołanej pandemią, w której znalazło się wiele osób oraz realizacja wizji przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie, gdzie pracownicy są kluczowym interesariuszem.

Wartość grantów przyznanych przez Fundację Pracowniczą w okresie od stycznia do czerwca 2020 roku, czyli 1,2 mln zł, to o ponad 1 mln zł więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Już na początku epidemii zarząd Fundacji Pracowniczej podjął decyzję o wygospodarowaniu specjalnych środków na wsparcie wynikające z pandemii COVID-19. Okazało się, że zapotrzebowanie jest duże - ponad 50% przyznanych do czerwca środków została przekazana na fundusz pomocowy związany z epidemią koronawirusa. W sumie Fundacja przekazała dotacje na 160 grantów.

Wsparcie dotyczyło różnorodnych obszarów, takich jak: zakup środków ochrony osobistej dla pracownikówi ich rodzin, pomoc osobom wymagającym diagnostyki związanej z COVID-19, skorzystanie z opieki psychologicznej oraz prywatnego leczenia. Jak do tej pory, granty te stanowią prawie połowę funduszu pomocowego. Natomiast ponad jedna trzecia środków, została przeznaczona na zakup przez firmę sprzętu komputerowego i umożliwienie dzieciom pracowników nauki z domu, a także wsparcie w organizacji korepetycji. Pracownicy skorzystali również z grantów na zakup specjalnego sprzętu podnoszącego jakość powietrza w domach, gdzie rodziny spędzały wyjątkowo dużo czasu. Fundacja wyszła także naprzeciw osobom, które z powodu pandemii potrzebowały wsparcia w opiece nad dziećmi oraz pracownikom, którzy musieli odwołać duże uroczystości rodzinne czy zrezygnować z wakacji.

- mówi Anna Dudzińska, dyrektor ds. personalnych w Grupie VELUX.
Miarą wielkości firmy i jej systemu wartości jest dbałość o pracowników szczególnie w trudnych momentach, a do takich z pewnością zaliczymy pandemię wywołaną COVID-19. To prawdziwy test z odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa. Dlatego niezwykle ważna była szybka decyzja Fundacji Pracowniczej o wygospodarowaniu specjalnych środków na granty dotyczące sytuacji wynikających z pandemii. Chyba nikt nie miał wątpliwości co do tego, że będzie ciężko, i że wiele osób będzie potrzebowało wsparcia. Pracownicy to doceniają i jest to dla nas niezwykle cenne
- mówi Anna Dudzińska, dyrektor ds. personalnych w Grupie VELUX.
Strona internetowa Fundacji https://www.employeefoundation.com/en/ została odpowiednio dostosowana tak, aby cele i proces aplikacji o granty były widoczne i uproszczone. Powstała również strona na Facebooku, co ma służyć dotarciu do większej liczby pracowników. Opracowywane są dalsze projekty informacyjne, np. seminaria internetowe, a wszystko po to, aby jak najwięcej pracowników potrzebujących pomocy mogło z niej skorzystać.
 

Niezależnie od funduszu związanego z koronawirusem Fundacja Pracownicza udzieliła granty w ramach trzech obszarów, w których na co dzień działa, czyli: pomoc pracownikom w trudnych sytuacjach życiowych, edukacja dzieci pracowników oraz wsparcie społeczności lokalnych.

Przeczytaj także

HAPPY HOME SOMFY, czyli nowe miejsce dla entuzjastów SMART HOME

HAPPY HOME SOMFY to wyjątkowe miejsce, które powstało z myślą o entuzjastach zastosowania smart technologii w domu. To centrum doświadczania korzyści z zastosowania wszelkich nowości technologicznych. Showroom SOMFY to unikatowe miejsce o powierzchni 130 m kw., które łączy wzornictwo, innowacje...

Sensacja na początek 2021 roku. Dobroplast sprzedany!

Grupa Arbonia sprzedaje biznes okienny, w tym polską firmę Dobroplast - producenta okien PVC i wzmacnia pozostałe dywizje. A kto jest nabywcą? DOVISTA, która należy do VKR Holding, a w niej światowa marka Velux. DOVISTA A/S i Arbonia AG doszły...

Nasi partnerzy