Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Katalog Dobrego Sprzedawcy

2018-06-10 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Stolarka VIP

CZYM JEST KATALOG DOBREGO SPRZEDAWCY?
Katalog Dobrego Sprzedawcy, potocznie nazywany KDS, to gotowy wzór umowy sprzedaży okien, drzwi, bram, rolet, żaluzji, pergoli etc. zawieranej pomiędzy Sprzedającym a Inwestorem. Dzięki podpisaniu umowy obie strony są zabezpieczone. Inwestor ma dokument, w którym wypisane są oficjalne ustalenia, terminy, materiały i zakres prac, a Wykonawca znajdzie informacje o płatnościach. W razie ewentualnego sporu, który może skończyć się w sądzie, umowa będzie najsilniejszym dowodem w sprawie.
Wzór umowy został przygotowany przez renomowaną kancelarię prawną specjalizującą się w prawie budowlanym pod okiem ekspertów Stolarka VIP. Czego możecie Państwo spodziewać się po tym sporządzonym dokumencie? Otrzymują Państwo gotowy wzór umowy z omówieniem, który zawiera zapisy RODO czy klauzulę „vis maior”. W załączonym dokumencie znajdziemy interpretację ustawy konsumenckiej, która nakłada na sprzedającego szeroki zakres obowiązków informacyjnych względem klienta. Czy Wiesz jaki? Odpowiedź znajdziesz w Katalogu Dobrego Sprzedawcy.

DLA KOGO JEST TEN KATALOG?
Katalog Dobrego Sprzedawcy skierowany jest w szczególności do wszystkich podmiotów sprzedających okna, drzwi, bramy, rolety, żaluzje, pergole etc. konsumentowi.

CZY KATALOG DOBREGO SPRZEDAWCY JEST MI POTRZEBNY?
Dzięki KDS unikną Państwo niepotrzebnych stresów związanych z podpisywaniem umów. Wobec istotności zakresu prac, terminów, zastosowanych materiałów, jakości odbiorów, wartości zamówienia, umowy muszą być bogate w treść. Jest to w interesie zarówno Zamawiającego, jak i Sprzedającego.
•    Czy wiesz, jakich informacji należy udzielić klientowi indywidualnemu przed podpisaniem umowy?
•    Czy wiesz, jakie prawa ma klient przy podpisywaniu umowy poza lokalem i na odległość?
•    Czy wiesz, jak powinna wyglądać procedura reklamacyjna?
•    Czy wiesz, jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie dotyczącej Ustawy RODO?
•    Dlaczego warto wprowadzić klauzulę „vis maior”?
 

CO ZAWIERA KATALOG DOBREGO SPRZEDAWCY?
PPrzeważająca większość przedsiębiorców na co dzień posługuje się nieaktualnymi umowami, brak w nich odpowiednich zapisów, występują klauzule niedozwolone etc. Takie podejście jest ryzykowne. Dlatego nasze dokumenty są systematycznie uaktualnianie zgodnie z obowiązującym prawem, zawierają komentarze i opinie prawne, w których szczególną uwagę zwraca się na kwestie pozostawiające sporo wątpliwości. Gotowy wzór umowy dostępny jest w wersji edytowalnej w formacie Word doc. dzięki czemu bardzo łatwo i sprawnie dostosują go Państwo do własnych potrzeb. Katalog Dobrego Sprzedawcy zawiera:

 1. Wzór umowy sprzedaży stolarki bez klauzul niedozwolonych;
 2. Załącznik nr 1 – specyfikacja zamówienia;
 3. Załącznik nr 2 – oświadczenie VAT;
 4. Załącznik nr 3 – pokwitowanie wpłaty zadatku/zaliczki;
 5. Załącznik nr 4 – protokół odbioru;
 6. Informacje dla konsumenta – umowy podpisywane w lokalu;
 7. Informacje dla konsumenta – umowy podpisywane poza lokalem i na odległość;
 8. Wzór odstąpienia od umowy;
 9. Opinię prawną: Komentarz do wzoru umowy sprzedaży stolarki;
 10. Opinię prawną: Interpretacja Ustawy Konsumenckiej, w której znajdą Państwo odpowiedzi na temat odstąpienie od umowy, wady i reklamacje, rękojmia i gwarancja, obowiązek informacyjny etc.;
 11. Opinię prawną: Wpływ zdarzeń stanowiących działanie siły wyższej na właściwe i należyte wykonanie umowy – odpowiedzialność stron umowy w sytuacji zaistnienia przypadku siły wyższej (vis maior);
 12. Opinię prawną dotyczącą stawki VAT (8% czy 23%) dla usług montażu pergoli przyściennej;
 13. Opinię prawną: Usługa sprzedaży i montażu markiz.

JAK ZAMÓWIĆ DOKUMENTY PRAWNE?
Należy pobrać znajdujący się poniżej formularz zamówienia, wydrukować, wypełnić, a następnie zeskanować i wysłać na adres: marketing@stolarkavip.pl. Następnie otrzymają państwo fakturę proforma, na podstawie której należy dokonać płatności. Po zaksięgowaniu środków dokumenty zostaną wysłane na wskazany adres e-mail. Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr tel. 531-561-202.

Cena Katalogu Dobrego Sprzedawcy wynosi 185 zł netto + 23% VAT

Lp.

Dokumenty do pobrania

1

Formularz zamówienia

Przeczytaj także

Elumatec wspiera firmę Krispol... najlepszymi maszynami

KRISPOL rozwija produkcję z elumatec Kompleksowa, bogata oferta, nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości produkty oraz indywidualne podejście do klienta sprawiły, że KRISPOL stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w branży. Producent z Wrześni pod koniec ubiegłego roku poczynił kroki w...

REHAU Window Solutions konsekwentnie inwestuje i rozwija się – w Europie Środko...

REHAU Window Solutions z powodzeniem kontynuuje swoją globalną strategię rozwoju w Europie. Obecnie rozbudowany został oddział w rumuńskim regionie Sibiu, który staje się centralną lokalizacją produkcji i dostaw w południowo-wschodniej części Europy Środkowej. Po dużej rozbudowie zakładów w Śremie w...

Nasi partnerzy