Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Umowa Podwykonawcza Montażu

2018-06-10 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Stolarka VIP


CZYM JEST UMOWA PODWYKONAWCZA MONATAŻU?

Podwykonawcza Montażu, potocznie nazywana UPM, jest to gotowy wzór umowy, który służy regulowaniu stosunków pomiędzy Wykonawcą a Podwykonawcą w zakresie wykonania konkretnego montażu. Niestety niewiele firm określa warunki współpracy z podwykonawcami w formie pisemnej umowy. Większość ustala po prostu ustnie zakres prac oraz wynagrodzenie, na tym właściwie poprzestając. Aby zabezpieczyć swoje interesy w sposób możliwie najpełniejszy, należałoby zadbać o uzgodnienie szczegółów współpracy poprzez ich spisanie w formie umowy pisemnej, gdyż tylko ona zabezpiecza nasze prawa w przypadku sporu w sądzie.

Pamiętajmy, że umowa pomiędzy wykonawcą a podwykonawcą jest umową szeroko używaną w branży budowlanej. Dlatego Stolarka VIP wraz z grupą prawników przygotowała Umowę Podwykonawczą Montażu. Czego możemy spodziewać się po tym dokumencie? Otrzymają Państwo gotowy wzór umowy wraz z komentarzem. Warto podpisać umowę i zawrzeć w niej zagadnienia dotyczące rozliczenie za wykonanie pracy lub poszczególne etapy, warunki gwarancji, szczegółowy opis robót, opis technologii, opis użytych materiałów, odbiór wykonanych zleconych prac, a także wiele innych istotnych postanowień, o których wykonawcy czy podwykonawcy często zapominają.


DLA KOGO JEST TA UMOWA ?

Umowa Podwykonawcza Montażu skierowana jest w szczególności do wszystkich podmiotów, które zlecają wykonanie montażu stolarki budowlanej firmom zewnętrznym (grupom montażowym).

CZY UMOWA PODWYKONAWCZA JEST MI POTRZEBNA ?

O tym, że zawsze warto spisać umowę, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W wypadku umowy z podwykonawcą jest to niezbędne dla celów dowodowych. Bez umowy trudno będzie udowodnić, za co odpowiada ekipa montażowa. Dlatego zadbaj o swoje prawa  i  spisz umowę z podwykonawcą! Określone na podstawie umowy zasady współpracy pozwolą uniknąć wielu konfliktów na budowie, a ryzyko kar umownych pomoże zdyscyplinować fachowców. Wiemy, że często się ją jednak zaniedbuje. Podpisanie umowy z podwykonawcą to pierwszy sprawdzian dla firmy, z którą współpracujemy lub chcemy zacząć wpracować  – lepiej od razu zrezygnować z usług tych, którzy nie chcą tego zrobić, przekonując nas, że wystarczy się umówić lub wystawić fakturę. Poza tym, choć żadna umowa z firmą zewnętrzną nie zagwarantuje nam, że prace zostaną wykonane właściwie i w umówionym terminie, dzięki niej łatwiej będzie walczyć o swoje prawa w sądzie. Umowa z podwykonawcą zawarta na piśmie powinna zawierać co najmniej kilka elementów, dlatego stworzyliśmy dla Państwa wzór umowy z zewnętrzną firmą montażową.

CO ZAWIERA UMOWA PODWYKONAWCZA MONTAŻU?

Dokumenty zawierają komentarze i opinie prawne, w których szczególną uwagę zwraca się na kwestie pozostawiające sporo wątpliwości. Gotowy wzór umowy dostępny jest w wersji edytowalnej w formacie Word „doc”, dzięki czemu bardzo łatwo i sprawnie dostosują go Państwo do własnych potrzeb. Umowa Podwykonawcza Montażu zawiera:
 

  1. Wzór umowy podwykonawczej montażu stolarki okiennej/ stolarki drzwiowej/ bram garażowych/  wjazdowych etc. pomiędzy przedsiębiorcami;
  2. Załącznik nr 1 do ww. umowy – protokół odbioru;
  3. Komentarz do wzoru umowy podwykonawczej na montaż stolarki okiennej/ drzwiowej/ bram garażowych/ wjazdowych etc. pomiędzy przedsiębiorcami.
     

JAK ZAMÓWIĆ DOKUMENTY PRAWNE?
Należy pobrać znajdujący się poniżej formularz zamówienia, wydrukować, wypełnić, a następnie zeskanować i wysłać na adres: marketing@stolarkavip.pl. Następnie otrzymają Państwo fakturę proforma, na podstawie której należy dokonać płatności. Po zaksięgowaniu środków dokumenty zostaną wysłane na wskazany adres e-mail. Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr tel. 531-561-202.

Cena Umowy Podwykonawczej Montażu wynosi 70 zł netto + 23%VAT

Lp.

Dokumenty do pobrania

1

Formularz zamówienia

Przeczytaj także

Kolejna edycja programu Kobiety Branży Stolarki '2022

Ambitne i przedsiębiorcze Kobiety Branży Stolarki. Świetnie radzą sobie w biznesie i nie tylko. To nasz wielki przywilej przedstawić Państwu 4 znakomite kandydatki bezpośrednio związane z branżą stolarki. Panie te zostały wybrane spośród kilkudziesięciu kandydatek proponowanych przez nas i firmy...

Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych

Firma Hörmann uzupełniła swoją ofertę bram przemysłowych o elastyczne szybkobieżne bramy składane. To bramy, których kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty...

Nasi partnerzy