Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Napęd elektroniczny do rolet ELFIS/ELFIM

2019-05-14 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Rojaflex

Firma Rojaflex została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za napęd elektroniczny do rolet ELFIS/ELFIM.

Firma Rojaflex jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Schoenberger Sp. z o.o. Sp.k. Fabryka rolet ma swoją siedzibę w Hohenschäftlarn koło Monachium. Jako firma z 30 letnią tradycją należy do najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw w branży osłon przeciwsłonecznych. Wyznacza standardy jakości, technologii, wzornictwa oraz słynie z niezawodnych produktów.
Poprzez stały rozwój nowych technologii, doskonalenia procesów produkcji, jak również dzięki wieloletniemu doświadczeniu inżynierów oraz techników, firma oferuje napędy do rolet, które z całą pewnością będą odpowiadać wymaganiom klientów także w przyszłości. Wszystkie silniki rurowe wytwarzane są na podstawie najnowszej technologii i certyfikowane przez najbardziej uznające instytucje certyfikujące. Odpowiadają najnowszym wymogom bezpieczeństwa oraz podlegają ścisłej kontroli w procesie produkcji. To gwarantuje najwyższy poziom jakości oraz niezawodności.

Elektroniczne inteligentne napędy radiowe ELFIS/ELFIM oraz przewodowe ELIS/ELIM marki Rojaflex to połączenie wielu dekad doświadczeń, najwyższej technologii i wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Urządzenia te mają samouczące wyłączniki krańcowe, dzięki czemu silnik sam rozpoznaje do jakiego momentu ma się rozwinąć, aby nie zniszczyć pancerza i jednocześnie zapewnić pełną osłonę przeciwsłoneczną. Wyłączniki krańcowe można także z łatwością wyregulować manualnie - nie wymagają stosowania tzw. „twardych wieszaków” pancerza, które wydatnie wpływają na cenę rolety. Dodatkowo, dzięki systemowi detekcji przeszkód, silnik rozpoznając przedmiot na drodze pancerza automatycznie wstrzymuje ruch pancerza oraz uwalnia pancerz nad przeszkodą.  Funkcja blokady z nawrotem (z poluzowaniem pancerza) ma kluczowe znaczenie zimą, podczas mrozów, a funkcja przeszkód przydaje się szczególnie latem, gdy podczas ogrodowych zabaw dzieci zostawiają na parapecie różne przedmioty.

Główne zalety napędów elektronicznych do rolet  ELFIS/ELFIM to:

  • Samouczące wyłączniki krańcowe,
  • Manualne nastawienie wyłączników końcowych,
  • Czujnik blokady i przeszkód,
  • Montaż ze standardowymi wieszakami pancerza,
  • Zamontowany adapter i zabierak,
  • Adoptowalne akcesoria w standardzie,
  • Wszechstronny system akcesoriów do sterowań,
  • 5 lat gwarancji.


Więcej informacji na: www.rojaflex.pl

Przeczytaj także

Konwent Stolarki VIP - Gniew 2018

Branża stolarki drewnianej na rozdrożu

Kolejna firm z branży okien drewnianych kończy swoją działalność. Tym razem jednak jest to firma zagraniczna. Warto wiedzieć dlaczego tak się dzieje i jakie są prognozy dla rynku stolarki w Polsce. Co się do tego przyczynia, że poważni gracze na...

Nasi partnerzy