Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Podwieszany wózek widłowy MANITOU TMM

2019-05-13 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Manitou

Firma Manitou została Laureatem Programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, wyróżniona za Podwieszamy Wózek Widłowy MANITOU TMM.Grupa Manitou jest jednym z ważniejszych światowych koncernów w branży budowy maszyn. Specjalizuje się w produkcji ładowarek teleskopowych i terenowych wózków widłowych, lecz zakres jej produkcji jest dużo większy.

TMT jest to teleskopowy wózek podnośnikowy podwieszany do pojazdu i przeznaczony do transportu bliskiego ładunków, załadunku i rozładunku samochodów, zaopatrywania klientów na nieregularnych podłożach, przy braku rampy rozładunkowej. Bardzo użyteczny w branży budowlanej do dostarczania materiałów, ten wytrzymały wózek w niewielkim stopniu zajmuje ładowność samochodu.

Ten skonstruowany z myślą o długoletnim użytkowaniu wózek jest łatwy w utrzymaniu oraz zapewnia bardzo szybkie opanowanie jego obsługi. Dzięki dużemu wysięgowi i możliwości dwukierunkowej jazdy może załadowywać i rozładowywać samochody tylko z jednej strony, a także jeździć bokiem. Bardzo praktyczny w sytuacjach, gdy samochód zaparkowany jest na poboczu drogi, wzdłuż ściany lub gdy trzeba przewozić ładunek przez wąskie przejścia.


Wózek widłowy podwieszany do pojazdu TMM  to maszyna o udźwigu do 2,5 t, przeznaczona do pracy na każdym rodzaju podłoża. Dzięki wyposażeniu wózka w przesuw boczny masztu oraz maksymalną wysokość podnoszenia do 3,9 m, czynności związane w wyładunkiem, przewiezieniem oraz ustawieniem dostarczonych materiałów nie będą stanowiły problemu.

Maszynę można szybko i łatwo zamocować do samochodu ciężarowego za pomocą dostępnych na rynku zestawów do mocowania, co pozwala na całkowitą niezależność przewoźnika.Wózki podwieszane Manitou mogą być prawdziwym atutem dla floty samochodowej. Proste w obsłudze, a jednocześnie w pełni bezpieczne podczas przewożenia, montażu i demontażu.W ciągu minuty wózek jest gotowy do rozładunku i załadunku wszelkiego typu towarów. Bez wysiłku operator może zamontować wózek z powrotem, by sprawnie podejść do kolejnego zlecenia.

Podwieszane wózki Manitou TMT i TMM przeznaczone są do transportu materiałów budowlanych, drzwi, okien, koszy, kontenerów i stojaków z butlami z gazem, koszy z drobiem przeznaczonym do ubojni, a także do przewozu wszelkich materiałów wymagających dostawy door-to-door. Doskonałe właściwości terenowe i napęd na wszystkie koła gwarantują możliwość dostarczenia ładunku, nawet w najbardziej wymagającym terenie.

  • WĘŻE HYDRAULICZNE – wzmocnione i zabezpieczone wewnątrz przed działaniem czynników zewnętrznych
  • Chroniona HYDRAULIKA i elementy maszyny
  • RAMA – zamknięta, monoblokowa konstrukcja ułatwia utrzymanie maszyny w czystości. Wrażliwe elementy są chronione przed deszczem i kurzem
  • MALOWANIE – podwójna powłoka proszkowa zwiększa żywotność. W trakcie malowania, rama zostaje poddana procesowi kataforezy, dzięki czemu zdecydowanie zwiększa się jej odporność na korozję.
  • DESIGN – zaprojektowane do intensywnej pracy, wyjątkowo trwałe
  • ŁATWY DOSTĘP do komponentów, co oszczędza Twój czas i koszty serwisowe.


Więcej informacji odnośnie produktu:
www.manitou.com

Przeczytaj także

Tego jeszcze w branży nie było - nowe okna PVC

Sensacja w naszej branży to mało powiedziane. Niby wszyscy wszystko wiedzieli, niby wiadomy był producent profili, niby wiadomy był producent okuć, niby wiadome były rodzaje okien, niby wiadome były akcesoria i udoskonalenia, a tu i teraz MAMY TO! Czyli coś...

Ważne targi dla producentów i dostawców z branży stolarki drewnianej. Zaproszeni...

Targi Ligna 2019 zbliżają się wielkimi krokami Firmy WINPRO serdecznie zapraszama na największe targi narzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewna LIGNA 2019, które odbędą się już w dniach 27-31 mają w Hanowerze. Stoisko firmy WINPRO będzie się znajdowało na...

Nasi partnerzy