Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Podwieszany wózek widłowy MANITOU TMM

2019-05-13 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Manitou

Firma Manitou została Laureatem Programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, wyróżniona za Podwieszamy Wózek Widłowy MANITOU TMM.Grupa Manitou jest jednym z ważniejszych światowych koncernów w branży budowy maszyn. Specjalizuje się w produkcji ładowarek teleskopowych i terenowych wózków widłowych, lecz zakres jej produkcji jest dużo większy.

TMT jest to teleskopowy wózek podnośnikowy podwieszany do pojazdu i przeznaczony do transportu bliskiego ładunków, załadunku i rozładunku samochodów, zaopatrywania klientów na nieregularnych podłożach, przy braku rampy rozładunkowej. Bardzo użyteczny w branży budowlanej do dostarczania materiałów, ten wytrzymały wózek w niewielkim stopniu zajmuje ładowność samochodu.

Ten skonstruowany z myślą o długoletnim użytkowaniu wózek jest łatwy w utrzymaniu oraz zapewnia bardzo szybkie opanowanie jego obsługi. Dzięki dużemu wysięgowi i możliwości dwukierunkowej jazdy może załadowywać i rozładowywać samochody tylko z jednej strony, a także jeździć bokiem. Bardzo praktyczny w sytuacjach, gdy samochód zaparkowany jest na poboczu drogi, wzdłuż ściany lub gdy trzeba przewozić ładunek przez wąskie przejścia.


Wózek widłowy podwieszany do pojazdu TMM  to maszyna o udźwigu do 2,5 t, przeznaczona do pracy na każdym rodzaju podłoża. Dzięki wyposażeniu wózka w przesuw boczny masztu oraz maksymalną wysokość podnoszenia do 3,9 m, czynności związane w wyładunkiem, przewiezieniem oraz ustawieniem dostarczonych materiałów nie będą stanowiły problemu.

Maszynę można szybko i łatwo zamocować do samochodu ciężarowego za pomocą dostępnych na rynku zestawów do mocowania, co pozwala na całkowitą niezależność przewoźnika.Wózki podwieszane Manitou mogą być prawdziwym atutem dla floty samochodowej. Proste w obsłudze, a jednocześnie w pełni bezpieczne podczas przewożenia, montażu i demontażu.W ciągu minuty wózek jest gotowy do rozładunku i załadunku wszelkiego typu towarów. Bez wysiłku operator może zamontować wózek z powrotem, by sprawnie podejść do kolejnego zlecenia.

Podwieszane wózki Manitou TMT i TMM przeznaczone są do transportu materiałów budowlanych, drzwi, okien, koszy, kontenerów i stojaków z butlami z gazem, koszy z drobiem przeznaczonym do ubojni, a także do przewozu wszelkich materiałów wymagających dostawy door-to-door. Doskonałe właściwości terenowe i napęd na wszystkie koła gwarantują możliwość dostarczenia ładunku, nawet w najbardziej wymagającym terenie.

  • WĘŻE HYDRAULICZNE – wzmocnione i zabezpieczone wewnątrz przed działaniem czynników zewnętrznych
  • Chroniona HYDRAULIKA i elementy maszyny
  • RAMA – zamknięta, monoblokowa konstrukcja ułatwia utrzymanie maszyny w czystości. Wrażliwe elementy są chronione przed deszczem i kurzem
  • MALOWANIE – podwójna powłoka proszkowa zwiększa żywotność. W trakcie malowania, rama zostaje poddana procesowi kataforezy, dzięki czemu zdecydowanie zwiększa się jej odporność na korozję.
  • DESIGN – zaprojektowane do intensywnej pracy, wyjątkowo trwałe
  • ŁATWY DOSTĘP do komponentów, co oszczędza Twój czas i koszty serwisowe.


Więcej informacji odnośnie produktu:
www.manitou.com

Przeczytaj także

PREZ-MET, Romanów: innowacyjna technologia zgrzewania profili okiennych na bazie...

Jednym z najważniejszych etapów produkcji stolarki okiennej jest zgrzewanie profili, z których powstaje rama oraz skrzydło okna. Precyzja przeprowadzenia tego procesu decyduje bowiem nie tylko o estetyce, ale i szczelności, a tym samym i energooszczędności gotowego produktu. Polska firma Prez-Met...

Nowa inwestycja Pilkington w Szczecinie

Nowa inwestycje w szczecińskim zakładzie Pilkington IGP W zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie, należącym do koncernu NSG Group, uruchomiono nowy piec hartowniczy. Inwestycja przyczyni się do wzrostu o 45% produkcji szkła hartowanego, przeznaczonego na rynek polski oraz rynki...

Nasi partnerzy