Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Zintegrowany system do lakierowania okien i drzwi FINITURE

2019-05-14 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: ITA

Firma ITA została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za zintegrowany system do lakierowania okien i drzwi FINITURE.

Warto podkreślić, iż Firma ITA istnieje na rynku polskim od 1991. Od 1996 roku głównym przedmiotem działalności firmy jest sprzedaż włoskich maszyn do obróbki drewna. Ponad dwadzieścia lat doświadczeń pozwoliły zespołowi firmy doskonale poznać rynek i oczekiwania klientów. Idąc na wprost oczekiwań klientów firma stale wprowadza na rynek nowe rozwiązania, jednym z nich jest zintegrowany system do lakierowania okien i drzwi FINITURE.

Zintegrowany, spersonalizowany system FINITURE do lakierowania okien i drzwi składa się z: robota RAS do autentycznego natrysku warstwy nawierzchniowej, urządzenia flow coater SUPERJET do aplikacji impregnatu i gruntu, system suszenia LDP z automatycznym sterowanym procesem, przenośników Power & Free z możliwością dodania wielu magazynów pośrednich lub stacji roboczych.

Unikalny program serujący robotem RAS zawiera dużą liczbę zaprogramowanych operacji spersonalizowanych, dla jak najlepszego odwzorowywania pracy wykwalifikowanego lakiernika. Natomiast wyjątkowy system EQ Spray, zastosowany w SuperJet do nanoszenia powłoki metodą polewania, umożliwia uzyskanie stałego przepływu na całej wysokości maszyny i we wszystkich kierunkach.  Następnie system suszenia LDP kontroluje wszystkie parametry procesu, wilgotność, temperaturę i przepływ powietrza, dla uzyskania doskonałego rezultatu w dowolnej porze roku, niezależnie od warunków środowiskowych.

Główne funkcje i korzyści z zastosowania produktu to po pierwsze jakość, po drugie wydajność i po trzecie zarządzanie procesem lakierowania.

Rozwiązania technologiczne stosowane przez firmę zapewniają jak najmniejsze zużycie energii i farby. Kontrola rozpylanego strumienia przez robota, a także dzięki systemowi airmix – optymalizacja trajektorii oraz możliwość pracy z elektrostatyką zarządzaną bezpośrednio przez robota, znacznie podnoszą wydajność przenoszenia farby na element. System suszenia LDP pracuje w obiegu zamkniętym, eliminując straty energii na zewnątrz.

Innym ważnym narzędziem dla oszczędzania energii są kabiny lakiernicze Dry-A, które przy częściowej recyrkulacji powietrza odciągowego, wydatnie zmniejszają koszty ogrzewania i regulacji wilgotności. Wybór operacji do wykonania, kolorów i parametrów roboczych jest dokonywany przez system nadzorujący na podstawie zleceń. W dowolnym czasie i z dowolnego miejsca istnieje możliwość analizy sytuacji w czasie rzeczywistym i generowanie raportów.


Więcej informacji na temat produktu: www.ita.pl

Przeczytaj także

Nowa inwestycja Pilkington w Szczecinie

Nowa inwestycje w szczecińskim zakładzie Pilkington IGP W zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie, należącym do koncernu NSG Group, uruchomiono nowy piec hartowniczy. Inwestycja przyczyni się do wzrostu o 45% produkcji szkła hartowanego, przeznaczonego na rynek polski oraz rynki...

Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019

Od innowacji do sukcesu w branży stolarki budowlanej – Laureaci programu IRBS 2019 Z określeniami innowacja czy innowacje kojarzymy działania skierowane na wdrożenie zmian prowadzących do wzrostu nowoczesności i konkurencyjności firmy, a więc w efekcie do podniesienia jej wartości. Dla...

Nasi partnerzy