Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Roto ma system dla systemów PVC firmy Rehau

2021-02-02 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Roto/Rehau

Nowość: Roto Patio Inowa – innowacyjny system przesuwny teraz także do profili Rehau

Roto Patio Inowa – okucie do odstawno-przesuwnych drzwi tarasowych zostało wybrane do nowego systemu profili PVC Rehau Synego Slide. Połączenie wykorzystuje najmocniejsze atuty rozwiązania, takie jak duża szczelność, bezpieczeństwo oraz lekka obsługa. Nowoczesny design: ukrycie technologii okuć w wąskich profilach i drobnych elementów ryglujących za osłonkami, jest dodatkowym atutem.
Innowacyjny system przesuwny Roto Patio Inowa został doceniony przez kolejnego producenta profili PVC – firmę Rehau. Od stycznia 2021 roku dostępny jest z profilami PVC Synego Slide. Połączenie Roto Inowa i Rehau tworzy duży potencjał rynkowy dla konstrukcji, które przy głębokości zabudowy 80 mm mogą osiągać maksymalną szerokość 4 m i wysokość 2,6 m.
System okuć Roto Patio Inowa okazał się brakującym ogniwem wśród dostępnych na rynku rozwiązań przesuwnych. Wyróżnia go specjalny ruch skrzydła, który podczas zamykania dociska je w poprzek do profilu ościeżnicy. Uszczelki na całym obwodzie oraz aktywne punkty ryglowania, w tym na słupku, gwarantują wysoki poziom szczelności nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Mocną stroną, docenianą przez użytkowników jest prosta i lekka obsługa oraz atrakcyjny nowoczesny wygląd.

Konstrukcja okuć Roto Patio Inowa umożliwia ich schowanie w smukłych profilach. Po zamknięciu skrzydła elementy ukryte w profilu Rehau są całkowicie niewidoczne od zewnątrz. Również w pozycji otwartej drzwi zachowują w pełni harmonijny wygląd, dzięki filigranowym elementom ryglującym na słupku z osłonkami. Dodatkowo, elementy okucia nie wystają w obszarze przejścia – co zwiększa bezpieczeństwo i podkreśla design. Inteligentne rozwiązania systemu Roto Patio Inowa przekonały kolejnego czołowego producenta profili z PVC. Okucia zostały zastosowane w nowym systemie odstawno-przesuwnym Synego Slide firmy Rehau. 

Roto Patio Inowa wyróżnia duża szczelność, łatwa i lekka obsługa oraz nowoczesne wzornictwo - dzięki niewidocznej technologii ukrytej w profilu systemu przesuwnego. Zdjęcie prezentuje element ryglujący na słupku.


 
Drobne elementy ryglujące na słupku z osłonkami (po prawej) sprawiają, że nawet przy otwartym skrzydle przesuwnym zachowana jest wizualna harmonia i jednolita estetyka całego systemu.
 Roto Patio Inowa elementy ryglujące z osłonkami.

Przeczytaj także

Czy to szkło zrewolucjonzuje świat okien i fasad

Przezroczyste panele słoneczne zamieniają okna w zielone kolektory energii. Naukowcy z Michigan State University opracowali całkowicie przezroczyste panele słoneczne, które mogą mieć wiele zastosowań na przykład w architekturze. Zespół skupił się na współczynniku przezroczystości, dlatego opracowali przezroczysty luminescencyjny koncentrator słoneczny...

Konwent Stolarki VIP - Gniew 2018

Nasi partnerzy