Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

400 nowych pracowników rekrutuje firma z Bytowa

2020-05-27 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Stolarkavip

400 pracowników pilnie poszukiwanych! Potężne inwestycje w firmie, która nie boi się spowolnienia!

Wygląda na to, że ta bardzo duża firma nie boi się kryzysu i spowolnienia, wręcz przeciwnie stara się wykorzystać swoją pozycję do jej wzmocnienia w Polsce i Europie. Fundamenty firmy są zdrowe jak dąb, rozpoznawalność marki ogromna. Potencjał niewiarygodny, a zyski które firma generuje (plus amortyzacja) mogą przyprawiać o ból głowy. Tylko w ubiegłym roku Drutex przeznaczył na inwestycje ponad 130 milionów złotych. Inwestycje znajdują odzwierciedlenie w doskonałych wynikach finansowych firmy. W 2019 r. przychody Drutex’u ze sprzedaży sięgnęły 980 milionów złotych, a zysk netto wyniósł 98 milionów. Były to wzrosty odpowiednio o 7 i 15 procent w stosunku do analogicznego okresu roku 2018. Ten rok także zapowiada się rekordowo.

 

Z pewnością dla firmy Drutex jest to także wielka szansa na zwiększenie swojego udziału w rynku europejskim i polskim. Branża okien i drzwi w Polsce jest bardzo rozdrobniona i dobrze byłoby, gdyby choć jedna firma okienna miał przynajmniej 15-20% rynku krajowego, a byłoby to około 800 tys. okien – jest to całkiem prawdopodobne, gdyż potencjał firmy może sięgnąć 2 mln okien rocznie. Tak może się stać właśnie dzięki nowym inwestycjom i znacznemu zwiększeniu zatrudnienia, i produkcji. Każda branża potrzebuje liderów, na takiego zdecydowanie wysuwa się firma z Bytowa.

Od początku pandemii COVID-19 rośnie bezrobocie, kolejne firmy muszą ograniczać zatrudnienie. Sytuacja na rynku pracy nie jest dobra. Są jednak i takie przedsiębiorstwa, które w tych trudnych czasach dynamicznie się rozwijają i zwiększają zatrudnienie. Bytowski Drutex, wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, obecnie planuje zatrudnienie nawet 400 osób.

Zapowiadane przez firmę zwiększenie zatrudnienia wynika przede wszystkim z dynamicznie rosnącego zainteresowania produktami firmy, zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. To efekt poczynionych w ostatnich kilku latach, wartych kilkaset milionów złotych inwestycji w nowoczesne hale produkcyjne, innowacyjny park maszynowy czy rozwój sieci sprzedaży.  Dzięki temu nie tylko zwiększono moce produkcyjne, ale także wprowadzono do oferty nowe produkty i rozwiązania technologiczne.

Pomimo dotykającego światową gospodarkę kryzysu, nasza sprzedaż dynamicznie rośnie. Kolejny raz okazuje się, że konsekwentnie wdrażana strategia rozwoju firmy, oparta na inwestycjach w nowoczesne technologie i najwyższą jakość, przynosi oczekiwane rezultaty– podkreśla Leszek Gierszewski, prezes Drutex SA. - Nasza sieć handlowa jest bardzo zdywersyfikowana, składa się z kilku tysięcy podmiotów na całym świecie, więc nawet zachwianie sprzedaży na którymś z rynków, choćby spowodowane obecną pandemią, nie powoduje widocznych zmian w całościowym wolumenie sprzedaży. Nawet wiec w tym trudnym czasie notujemy wzrosty sprzedaży. Kryzys zdaje się nas oszczędzać i jesteśmy w bardzo dobrej kondycji dodaje.

Bytowski potentat planuje zatrudnienie kilkuset osób. Poza pracownikami produkcyjnymi, poszukuje m. in. automatyków przemysłowych, elektroników, informatyków, elektryków czy przedstawicieli handlowych. Firma oferuje nie tylko na atrakcyjne wynagrodzenie, ale również szeroki pakiet socjalny, obejmujący m. in. dopłaty do przedszkoli, karty multisportowe, czy pracowniczy program emerytalny.

P.S. Drutex to firma z tradycjami, działająca na rynku od 35 lat, oparta w 100 procentach na polskim kapitale, założona i kierowana przez Leszka Gierszewskiego. Obecnie zatrudnia ponad 3000 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w regionie i trzecim największym pracodawcą w branży stolarki okienno-drzwiowej.

Przeczytaj także

Kampania #DUMNYDEKARZ nabiera coraz większego rozpędu

Jak pisaliśmy niedawno pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, rozpoczął się ogólnopolski projekt na rzecz promocji dekarstwa w Polsce. #DUMNYDEKARZ to inicjatywa mająca na celu promocję zawodu dekarza oraz wykonujących go profesjonalistów. Ogólnopolskiej akcji #DUMNYDEKARZ towarzyszy premiera wydania branżowego „DEKARZE 01/2019”,...

SYSTEM MOREVIEW OBSYPANY NAGRODAMI

  Najnowszy system wielkogabarytowych drzwi przesuwnych z ukrytą ramą Moreview, którego producentem jest Yawal S.A., otrzymał szereg prestiżowych nagród branżowych w dziedzinie innowacji oraz designu.   IRBS 2020 System Moreview otrzymał również nagrodę i tytuł Innowacyjnego Rozwiązania Branży Stolarki przyznaną...

Nasi partnerzy