Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

ISO-CHEMIE gotowa na dane - BIM

2022-05-16 | Autor: AK
Źródło: Iso-Chemie

 

Jako jeden z wiodących producentów w dziedzinie technik uszczelnieniowych, ISO Chemie dostarczy teraz architektom i projektantom branżowym dane produktów obsługujące BIM dotyczące swoich rozwiązań uszczelnieniowych i montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej.

Building Information Modeling (BIM) odgrywa coraz ważniejszą rolę w realizacji dużych i kompleksowych zadań planistycznych. W pierwszym kroku różne dane BIM z rodzin produktów "rozprężnych taśm uszczelniających fugi", "wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi" i "systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej" mają zostać udostępnione do pobrania, jako obiekty obsługujące BIM, kolejne produkty są już planowane. Dane BIM mogą być wykorzystywane bezpłatnie za pośrednictwem wewnętrznego portalu ISO PORTAL pod adresem portal.iso-chemie.eu, a także za pośrednictwem zewnętrznej bazy danych BIM oraz wykorzystywane w programach CAD, takich jak "Autodesk Revit". Ponadto dostępny jest elektroniczny katalog produktów CAD.

Metoda planowania oparta na modelu BIM ma na celu ułatwienie kompleksowego planowania, realizacji i zarządzania budynkami za pomocą wspólnego modelu danych dla wszystkich zaangażowanych stron. Ważne jest, aby wszystkie istotne dane budynku były ujęte cyfrowo, dopasowane i łączone w sieć w jednym modelu. "Konsekwentnie pielęgnowane dane budynku wspierają zarządcę budynku w fazie życia obiektu wiedzą o tym, co i gdzie jest w nim zainstalowane. Jeśli po 30 latach nastąpi wymiana okna, wówczas możliwe jest dokładne prześledzenie, które produkty zostały zastosowane i jakich połączeń komponentów dotyczy. W ten sposób prace remontowe mogą być efektywnie planowane i przeprowadzane w bardziej kontrolowany sposób", wyjaśnia dr Martin Deiß, Dyrektor Zarządzający ISO-Chemie.

W duchu przyszłościowego projektu BAUFUGE 4.0, producent rozwiązań uszczelnieniowych budynków postrzega jako ważne zadanie wspieranie architektów i projektantów branżowych w cyfryzacji procesów, w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla przyszłościowego planowania, sprawnej realizacji i płynnego procesu realizacji.

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.iso-chemie.eu

Przeczytaj także

"Odkrycie Roku 2022" - Pełna lista laureatów. Kto zwyciężył?

Dzięki wynalazkom i odkryciom człowiek stwarza sobie lepsze warunki życia. Kto zrobił największe wrażenie w tym roku i zasługuje na to, by otrzymać miano Odkrycia Roku 2022? Podczas VII Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się ono w dn. 15-16 września...

Najlepsze polskie firmy w branży stolarki - GOLD 15

„Złota 15” na VII Międzynarodowym Forum Stolarki VIP Polskie firmy działające w branży stolarki otworowej zostały docenione podczas na VII Międzynarodowego Forum Stolarki Budowlanej. W czwartek, 15 września 2022, na uroczystej Gali Stolarka VIP  w Hotelu Magellan w Bronisławowie k/...

Nasi partnerzy