Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

ISO-CHEMIE gotowa na dane - BIM

2022-05-16 | Autor: AK
Źródło: Iso-Chemie

 

Jako jeden z wiodących producentów w dziedzinie technik uszczelnieniowych, ISO Chemie dostarczy teraz architektom i projektantom branżowym dane produktów obsługujące BIM dotyczące swoich rozwiązań uszczelnieniowych i montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej.

Building Information Modeling (BIM) odgrywa coraz ważniejszą rolę w realizacji dużych i kompleksowych zadań planistycznych. W pierwszym kroku różne dane BIM z rodzin produktów "rozprężnych taśm uszczelniających fugi", "wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi" i "systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej" mają zostać udostępnione do pobrania, jako obiekty obsługujące BIM, kolejne produkty są już planowane. Dane BIM mogą być wykorzystywane bezpłatnie za pośrednictwem wewnętrznego portalu ISO PORTAL pod adresem portal.iso-chemie.eu, a także za pośrednictwem zewnętrznej bazy danych BIM oraz wykorzystywane w programach CAD, takich jak "Autodesk Revit". Ponadto dostępny jest elektroniczny katalog produktów CAD.

Metoda planowania oparta na modelu BIM ma na celu ułatwienie kompleksowego planowania, realizacji i zarządzania budynkami za pomocą wspólnego modelu danych dla wszystkich zaangażowanych stron. Ważne jest, aby wszystkie istotne dane budynku były ujęte cyfrowo, dopasowane i łączone w sieć w jednym modelu. "Konsekwentnie pielęgnowane dane budynku wspierają zarządcę budynku w fazie życia obiektu wiedzą o tym, co i gdzie jest w nim zainstalowane. Jeśli po 30 latach nastąpi wymiana okna, wówczas możliwe jest dokładne prześledzenie, które produkty zostały zastosowane i jakich połączeń komponentów dotyczy. W ten sposób prace remontowe mogą być efektywnie planowane i przeprowadzane w bardziej kontrolowany sposób", wyjaśnia dr Martin Deiß, Dyrektor Zarządzający ISO-Chemie.

W duchu przyszłościowego projektu BAUFUGE 4.0, producent rozwiązań uszczelnieniowych budynków postrzega jako ważne zadanie wspieranie architektów i projektantów branżowych w cyfryzacji procesów, w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla przyszłościowego planowania, sprawnej realizacji i płynnego procesu realizacji.

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.iso-chemie.eu

Przeczytaj także

Rok 2021 był dla Grupy Yawal czasem inwestycji

Rok 2021 był pełen wyzwań oraz wzmożonej aktywności Grupy Yawal. Z jednej strony był to czas szybkiej adaptacji organizacji do warunków rynkowych po okresie pandemii, z drugiej zaś umiejętność szybkiego reagowania i wykorzystania szansy rynkowej wzrostu koniunktury w sektorze budowlanym....

Ekologiczna Selena członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

Selena w prestiżowym gronie liderów zielonego budownictwa Grupa Selena dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). To prestiżowa organizacja, skupiająca liderów branży green building, która od ponad 12 lat angażuje się w upowszechnienie zrównoważonego budownictwa w...

Nasi partnerzy