Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Fakro ma wiele realizacji, także w USA

2020-02-13 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Fakro

NOWOCZESNOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ

46 OKIEN DACHOWYCH O DUŻEJ POWIERZCHNI PRZESZKLENIA

Nowoczesny design wielorodzinnego budynku wyróżnia się na tle zabudowy w miejscowości Richmond, stolicy stanu Virginia - jednego z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych. Budynek charakteryzuje się dużą liczbą okien o dużej powierzchni przeszklenia oraz modną, ciekawą elewacją.

 

Nowoczesny design wielorodzinnego budynku wyróżnia się na tle zabudowy w miejscowości Richmond, stolicy stanu Virginia - jednego z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych. Budynek charakteryzuje się dużą liczbą okien o dużej powierzchni przeszklenia oraz modną, ciekawą elewacją.

Budynek jest w całości utrzymany w zimnej kolorystyce – dominują szarości oraz odcienie niebieskiego. Natomiast pokrycie dachu stanowi szara blacha na rąbek, a jego bogatym uzupełnieniem są jedne z najbardziej wrażeniowych i funkcjonalnych okien dachowych FAKRO - balkonowe FGH-V Galeria i FDY-V Duet proSky, zamontowane w zespoleniu. Okna te idealnie wkomponowały się w pokrycie dachu dzięki dobrze dobranej kolorystyce oblachowania. Elewacja wykonana z paneli z blachy w tym samym kolorze stanowi dopełnienie designu.


Dzięki zaprojektowaniu dachu o kącie nachylenia 45° oraz możliwości montażu okien dachowych z dużą powierzchnią przeszklenia wykonawca mógł zagospodarować poddasze projektując w nim mieszkania. Z uwagi na przepisy budowlane, w tym miejscu nie można było wybudować budynku wyższego niż 2 piętra. Tak więc w tej realizacji okna spełniły nie tylko swoją główną funkcję, jaką jest doświetlenie pomieszczeń na poddaszu, ale umożliwiły zbudowanie większej liczby mieszkań. Tutaj należą się słowa uznania dla twórcy projektu, samego architekta.

Nowatorskie okna charakteryzuje wysoka estetyka i funkcjonalność. Z zewnątrz zespolone okna Galeria i proSky wyglądają identycznie, dzięki czemu idealnie ze sobą współgrają wizualnie. Natomiast wewnątrz duże okna balkonowe zwiększają przestrzeń użytkową przekształcając się w balkon. Z kolei okna proSky pozwalają w pełni podziwiać otoczenie, ponieważ podwyższona oś obrotu umożliwia podejście do krawędzi otwartego okna nawet wysokiej osobie.

 

Nazwa budynku Budynek wielorodzinny

Miejsce Richmond, stan Virginia, USA

Architekt ADO Architecture Design, Richmond, VA www.ado.design

Wykonawca Lewis, Richmond, VA www.jdlewiscm.com

Zastosowane

produkty FAKRO

Okna o dużej powierzchni przeszklenia:

• balkonowe 22 x FGH-V Galeria

• o podwyższonej osi obrotu: 26 x FDY-V Duet proSky

Przeczytaj także

Drzwi AS 178HS PRO SLIM wariant ULTRA Pierwsze minimalistyczne rozwiązanie do dr...

Moda na wielkie przeszklenia i dążenie do minimalizacji ilości widocznego aluminium nie ustaje. Z tego powodu Aluron stworzył wariant ULTRA dla swojego topowego systemu drzwi podnoszono-przesuwnych AS 178HS PRO SLIM. Największą zaletą nowej wersji produktu jest najwęższy na rynku słupek...

REHAU laureatem programu „Odkrycie roku 2023” za system profili okiennych ARTEV...

W dniach 20-21 września 2023 pod Warszawą odbyło się VIII Międzynarodowe Forum Stolarki, podczas którego wyłoniono Laureatów programu "Odkrycie Roku 2023". Wyróżnienie to przyznano m.in. firmie REHAU za innowacyjny system profili okiennych ARTEVO. Program „Odkrycie Roku” dla branży stolarki otworowej...

Nasi partnerzy