Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Forum Branżowe Stolarki czyli Polska i zagranica w Mszczonowie

2019-09-10 | Autor: stolarkavip
Źródło: stolarkavip

Najważniejsze wydarzenie branży – relacja z IV Międzynarodowego Forum Stolarki VIP

Blisko 170 uczestników, 25 sesji tematycznych i pokazów praktycznych, prowadzonych przez 30 prelegentów. Każda kolejna edycja Międzynarodowego Forum  Stolarki bije rekordy poprzedni


Coroczny punkt obowiązkowy

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że 3-4 września, w przyjaznym i biznesowym Hotelu Panorama w Mszczonowie spotkała się elita branży stolarki budowlanej. W jednym miejscu uczestnicy mieli niecodzienną okazję do rozmów z wybitnymi fachowcami z zakresu prawa, efektywnego eksportu czy też wdrażania innowacyjnych rozwiązań w szeroko pojętej dziedzinie stolarki otworowej. Hasłem przewodnim tego branżowego wydarzenia było: „Idealne Okno, Idealna fasada, idealne drzwi, idealny serwis, idealny montaż”.

Wydarzenie jednoczące pod jednym dachem całą branżę otworzył Pan Grzegorz Cendrowski. Jest on pomysłodawcą i jako prezes Stolarka VIP – głównym organizatorem Międzynarodowego Forum.  Prezes powitał wszystkich zebranych, a w szczególności gości zagranicznych z Anglii, Francji, Niemiec, Litwy,  Norwegii. Obecność przedstawicieli międzynarodowych firm wskazuje jednoznacznie na międzynarodowy charakter wydarzenia, gdyż polska stolarka eksportem stoi. W wielkim skrócie poniżej przedstawimy to, czego mogli dowiedzieć się uczestnicy tegorocznego  wydarzenia.

Specjalne podziękowanie

Forum stolarki nie odbyło by się bez patronów i specjalnych gości. Patronat Generalny nad tym wyjątkowym wydarzeniem branżowym objęła firma Roto Frank Okucia Budowlane. Patronami strategicznymi były firmy: Iso-Chemie, Mini Żurawie, Manitou, Zeppelin, Aluplast, Pilkington, Exte,  Mila, Swisspacer, IC Complex, TS Aluminum, Lohamnn, Spilka oraz Polski Klaster Budowlany. Patronat merytoryczny objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Instytut Techniki Budowalne, Niemiecko-Polska Kancelaria Prawna Trojan  oraz Lepszeokna.pl. Natomiast patronat mediany objęło Polando.de, Oknoserwis i #DumnyDekarz.

Export siłą napędową naszej branży

Rynek stolarki otworowej należy do najdynamiczniej rozwijających się w ostatnich latach sektorów polskiej gospodarki. Szczególnego przyspieszenia proces ten nabrał od momentu wejścia Polski do UE.  Obecnie eksport jest jednym z filarów rozwoju całej branży stolarki otworowej. Przedsiębiorcy szukają nowych  rynków zbytu, nowych możliwości sprzedaży swoich produktów. Podczas tego wydarzenia zaproszeni goście zagraniczni podzielili się wiedzą i doświadczaniem z takich rynków jak Niemiecki, Angielski, Francuski czy Skandynawski. O sytuacji  w gospodarce i na rynku okien i drzwi w Europie i na świecie opowiedziała Pani Barbara Ahlers Prezes Roto Frank Okucia Budowlane.

 

Nowe podejście do serwisu

Według aktualnych szacunków w Niemczech około 600 milinów okien i drzwi wymaga konserwacji. Prawie 90% okien i drzwi nie posiada zabezpieczeń antywłamaniowych, co jest oczywistym zaproszeniem dla włamywacza. W opinie dr. Christiana Faden’a, którego mieliśmy okazję gościć i wysłuchać ciekawej prezentacji,  branża nie jest obecnie przygotowana na wykorzystanie szans jakie wynikają z tej sytuacji rynkowej.  Dlatego należy przygotować ofertę, znaleźć wykwalifikowanych fachowców, przeszkolić ich oraz  zbudować dobrze działający serwis. To jest przyszłość.

Panel Prawny

Ważnym elementem IV Międzynarodowego Forum Stolarki  były także specjalistyczne Panele Prawne, poprowadzone przez Niemiecko-Polską Kancelarię Prawna Trojan z Berlina. Zaproszeni prawnicy poruszyli takie zagadnienia prawne, jak: prawo reklamacyjne w obrocie międzynarodowym w szczególności na terenie Niemiec przy usługach budowalnych, terminy reklamacji i skutki ich niedotrzymania, ograniczenie i wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi przy sprzedaży zagranicznej między przedsiębiorcami, delegowanie pracowników i kasy SoKaBau. Jak wejść na rynek niemiecki bez narażenia się na problemy. Podpisywanie umów międzynarodowych na usługi budowlane czy postepowanie sądowe w Niemczech. Byłuy to bardzo cenne wskazówki i porady w szczególności dla firm które dużą sprzedają na rynki niemieckojęzyczne.

Uroczysta kolacja pełna wyróżnień

Podczas uroczystej kolacji nagrodziliśmy kolejnych laureatów programu Rekomendowane Salony Okien i Drzwi 2019. Do elitarnego grona dołączyły takie  firmy jak A&R z Lublina, Okna Wasilewski z Radomia, Okna Kozioł z Bielska Białej, Grupa Podhale z Rudy Śląskiej,  Art.Seven z Gliwic oraz Oknoterm z Piaseczna. Przyznany znak jakości Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to bez wątpienia dowód na to, że wyróżnione salony spełniają określone wymogi kapituły i mogą się szczycić mianem najlepszych salonów w Polsce. Stanowią wzór dla innych firm. Jest to gwarancja na to, że po przekroczeniu progu danego salonu Klient wyjdzie z uśmiechem na twarzy i będzie miał pewność, że dokonał najlepszego wyboru.

Po raz pierwszy w historii wręczono wyróżnienia dla polskich producentów  w programie „The Best 100 – rekomendowani producenci”, dla których szeroko pojęta innowacyjność, dbałość o wysoką jakość produktów, obsługę klienta, jest motorem działania i rozwoju. Znalezienie się na liście jest wyraźnym sygnałem dla klientów, konsumentów i kontrahentów laureata, iż podejmowane przez niego działania służące podnoszeniu jakości produktów, usług czy standardów zarządzania mają charakter ciągły oraz dają pełną gwarancję spełnienia najwyższych standardów. Organizator wydarzenia Stolarka VIP -  jak zawsze nie zapomniał o dobrej zabawie i pysznym jadle, które tworzyły świetną atmosferę całego wydarzenia. Uczestnicy mogli również zakosztowania nutki hazardu podczas gry Black Jack’a, ruletkę czy poker. 

Zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia branżowe wkrótce. Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć na naszym portalu: https://www.vipstolarka.pl/galerie-zdjec/iv-international-fenestration-business-forum-2019-mszczonow-panorama-hotel,17

Przeczytaj także

Elumatec wspiera firmę Krispol... najlepszymi maszynami

KRISPOL rozwija produkcję z elumatec Kompleksowa, bogata oferta, nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości produkty oraz indywidualne podejście do klienta sprawiły, że KRISPOL stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w branży. Producent z Wrześni pod koniec ubiegłego roku poczynił kroki w...

Tego jeszcze w branży nie było - nowe okna PVC

Sensacja w naszej branży to mało powiedziane. Niby wszyscy wszystko wiedzieli, niby wiadomy był producent profili, niby wiadomy był producent okuć, niby wiadome były rodzaje okien, niby wiadome były akcesoria i udoskonalenia, a tu i teraz MAMY TO! Czyli coś...

Nasi partnerzy