Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Rozwiązania do stolarki drewnianej

2019-09-17 | Autor: Aleksandra Kanderska
Źródło: VORNE POLSKA

Drewniane konstrukcje są produktem przyjaznym dla środowiska i są w stanie stworzyć niesamowite poczucie przytulności, komfortu i ciepła w domu. Dzięki zdolności do pochłaniania wilgoci drzewo służy jako regulator wilgotności w pomieszczeniu. Oszczędzanie energii w takich oknach odbywa się dzięki żywym filtrom powietrza drzewa.


Nowoczesne konstrukcje drewniane są bardziej trwałe i niezawodne. Można je stosować przez kilka dziesięcioleci bez utraty atrakcyjności i właściwości operacyjnych. Jednak okna wykonane z drewna różnią się od plastikowych odpowiedników dużą wagą. Dlatego akcesoria do okien drewnianych powinny być bardziej trwałe i odporne na zużycie. Okucia firmy Vorne do konstrukcji drewnianych są stosowane w zakresie 280–1600 mm szerokości i 380–2400 mm wysokości. Oto szczegóły.

  • maksymalna dopuszczalna masa skrzydła wynosi 130 kg.
  • ze względu na szerokie podparcie zawiasów ciężar skrzydła jest idealnie wyważony.
  • wszechstronność zawiasu pozwala na wytwarzanie konstrukcji lewego i prawego otworu przy minimalnej liczbie elementów.
  • przy wysokiej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu okucia VORNE zapobiegają samowolnemu zamknięciu i uszkodzeniu skrzydła.
  • cała linia systemów nadaje się do różnych systemów profili drewnianych używanych w różnych krajach.
  • okucia VORNE są stosowane w systemach z fałszywym odstępem 12 mm, szerokością spoiny 18–20 mm i osią okucia 9 i 13 mm.
  • Vorne produkuje zaczepy do ram Eurogroove (7-8-4).
  • w systemie do drewna Vorne można również zastosować zaczepy antywłamaniowe

Firma VORNE  posiada ponad 30 letnie doświadczenie w produkcji okuć do stolarki budowlanej. W nowoczesnej fabryce w Stambule w okręgu Hadimkoy wytwarzane są produkty światowej klasy. „Sprzedajemy swoje produkty w ponad czterdziestu krajach na świecie i na każdym z tych rynków odnieśliśmy sukces. Wiadomo, że każdy rynek jest inny i każdy wymaga innej metody. Przed wejściem do Polski badaliśmy rynek, konkurentów i wiemy jak obecnie wygląda sytuacja. Wiemy czego chcą i czego od nas oczekują Polscy producenci okien i drzwi – mówi Taras Tlumatskyy przedstawiciel Vorne Polska”.

Na rynku polskim markę Vorne reprezentuje przedstawicielstwo firmy: Vorne Polska. Dysponuje ono firmowym magazynem w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim przy ul. Królewskiej 6.

Kontakt do firmy:

Taras Tlumatskyy
Vorne Polska
ul. Królewska 6
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Tel: (+48) 570-406-226,
e-mail: taras@vornepolska.com
www.vornepolska.com

Przeczytaj także

Cele klimatyczne Deceuninck otrzymują walidację

  Po przeprowadzeniu szczegółowej oceny celów redukcji emisji gazów cieplarnianych Deceuninck eksperci inicjatywy Science Based Targets initiative (SBTi) dokonali ich walidacji, zatwierdzając, że plan redukcji emisji firmy jest zgodny z wiedzą naukową w dziedzinie zmian klimatu. Ocena SBTi W roku...

ALDO kupuje kolejną zgrzewarkę bezwypływkową od PREZ-MET

ALDO  to polska firma rodzinna z ponad 25 letnią tradycją. Uznany producent stolarki otworowej. Firma, dla której najważniejsza jest  jakość produktów i komfort użytkowania. W ostatnim tygodniu listopada PREZ-MET dostarczył kolejną zgrzewarkę czterogłowicową ZGP 760 Precision Line, dzięki czemu firma...

Nasi partnerzy