Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Rozwiązania do stolarki drewnianej

2019-09-17 | Autor: Aleksandra Kanderska
Źródło: VORNE POLSKA

Drewniane konstrukcje są produktem przyjaznym dla środowiska i są w stanie stworzyć niesamowite poczucie przytulności, komfortu i ciepła w domu. Dzięki zdolności do pochłaniania wilgoci drzewo służy jako regulator wilgotności w pomieszczeniu. Oszczędzanie energii w takich oknach odbywa się dzięki żywym filtrom powietrza drzewa.


Nowoczesne konstrukcje drewniane są bardziej trwałe i niezawodne. Można je stosować przez kilka dziesięcioleci bez utraty atrakcyjności i właściwości operacyjnych. Jednak okna wykonane z drewna różnią się od plastikowych odpowiedników dużą wagą. Dlatego akcesoria do okien drewnianych powinny być bardziej trwałe i odporne na zużycie. Okucia firmy Vorne do konstrukcji drewnianych są stosowane w zakresie 280–1600 mm szerokości i 380–2400 mm wysokości. Oto szczegóły.

  • maksymalna dopuszczalna masa skrzydła wynosi 130 kg.
  • ze względu na szerokie podparcie zawiasów ciężar skrzydła jest idealnie wyważony.
  • wszechstronność zawiasu pozwala na wytwarzanie konstrukcji lewego i prawego otworu przy minimalnej liczbie elementów.
  • przy wysokiej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu okucia VORNE zapobiegają samowolnemu zamknięciu i uszkodzeniu skrzydła.
  • cała linia systemów nadaje się do różnych systemów profili drewnianych używanych w różnych krajach.
  • okucia VORNE są stosowane w systemach z fałszywym odstępem 12 mm, szerokością spoiny 18–20 mm i osią okucia 9 i 13 mm.
  • Vorne produkuje zaczepy do ram Eurogroove (7-8-4).
  • w systemie do drewna Vorne można również zastosować zaczepy antywłamaniowe

Firma VORNE  posiada ponad 30 letnie doświadczenie w produkcji okuć do stolarki budowlanej. W nowoczesnej fabryce w Stambule w okręgu Hadimkoy wytwarzane są produkty światowej klasy. „Sprzedajemy swoje produkty w ponad czterdziestu krajach na świecie i na każdym z tych rynków odnieśliśmy sukces. Wiadomo, że każdy rynek jest inny i każdy wymaga innej metody. Przed wejściem do Polski badaliśmy rynek, konkurentów i wiemy jak obecnie wygląda sytuacja. Wiemy czego chcą i czego od nas oczekują Polscy producenci okien i drzwi – mówi Taras Tlumatskyy przedstawiciel Vorne Polska”.

Na rynku polskim markę Vorne reprezentuje przedstawicielstwo firmy: Vorne Polska. Dysponuje ono firmowym magazynem w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim przy ul. Królewskiej 6.

Kontakt do firmy:

Taras Tlumatskyy
Vorne Polska
ul. Królewska 6
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Tel: (+48) 570-406-226,
e-mail: taras@vornepolska.com
www.vornepolska.com

Przeczytaj także

SmartPlan – niezbędnik każdego profesjonalnego salonu stolarki

  Każdy właściciel zarządzający salonem sprzedaży wie, że prowadzenie tego biznesu nie ogranicza się do zarządzania wyłącznie zza biurka. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne aplikacje do codziennych zadań. A zadań jest sporo: przygotowywanie oferty, delegowanie obowiązków, faktury, zlecenia, dokumentacja, monitorowanie...

Okucia Roto do okien aluminiowych z certyfikatem

Okucia Roto AL i Roto AL Designo do okien aluminiowych o wysokości 3000 mm i z nowym certyfikatem jakości QM 328. Roto rozszerza zakres stosowania okuć do aluminium Roto AL i Roto AL Designo. Skrzydła o wysokości do 3000 mm...

Nasi partnerzy