Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Katalog Umów Francuskich

2022-09-29 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Stolarka VIP

CZYM JEST KATALOG UMÓW FRANCUSKICH?  
Sprzedajesz okna, drzwi, bramy, rolety do Francji, Belgii, Luksemburga? W tym katalogu znajdą Państwo umowy sprzedaży okien, drzwi, bram, rolet z montażem i bez w języku francuskim. 
Francuski kupujący jest bardzo wymagającym klientem. Będzie oczekiwał dobrej jakości produktu, dostarczenia towaru na czas oraz wysokich standardów obsługi. Dlatego, aby zabezpieczyć swoje interesy, warto  podpisać umowę. Język, w którym zostanie zawarta umowa, ma ogromne znaczenie zarówno dla prawidłowego zrozumienia jej zapisów, a tym samym właściwego wykonania zobowiązań, jak ewentualnego sporu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie więc sporządzenie umowy dwujęzycznej spisanej w językach urzędowych państw, z których pochodzą przedsiębiorcy.

Proponowane dwujęzyczne wzory umów zostały przygotowane przez renomowaną kancelarię prawną specjalizującą się w prawie francuskim pod okiem ekspertów Stolarka VIP. Czego możesz spodziewać się po tym sporządzonym dokumencie? Otrzymują Państwo cztery gotowe wzory umów sprzedaży okien, drzwi bram, rolet na rynek francuskim z szerokim komentarzem prawnym. Dzięki podpisaniu umowy obie strony są zabezpieczone. W razie ewentualnego sporu, który może skończyć się w sądzie, umowa będzie najsilniejszym dowodem w sprawie.


DLA KOGO JEST TEN KATALOG?
Katalog Umów Francuskich skierowany jest w szczególności do producentów i właścicieli salonów stolarki sprzedających okna, drzwi, bramy, żaluzje, rolety, roletki, markizy, moskitiery etc., do konsumentów i przedsiębiorców zamieszkujących na terenie Francji, Belgii czy Luksemburga. Katalog ten rekomendujemy wszystkim, którzy eksportują lub zamierzają eksportować do Francji czy Belgii.

CZY KATALOG UMÓW FRANCUSKICH JEST MI POTRZEBNY?
Polskie firmy, które zamierzają współpracować z firmą francuską, mogą wcześniej sprawdzić kondycję finansową partnera i jego wypłacalność, korzystając z zapisów rejestrów sądowych lub usług wywiadowni handlowych. Podpisanie umowy jest najlepszym narzędziem ułatwiającym egzekwowanie podjętych zobowiązań oraz pomaga w rozstrzyganiu ewentualnych sporów. Brak umowy zdecydowanie zmniejsza szansę na rozwiązanie ewentualnych problemów. Dzięki KUF unikną Państwo niepotrzebnych stresów i dowiedzą się:

•    Jak zminimalizować ryzyko związane z eksportem, czyli sprzedażą stolarki otworowej;
•    Jak zabezpieczyć się, zawierając umowę ze zagranicznym kontrahentem;
•    Czy w prawie francuskim można wykluczyć rękojmię;
•    Co oznacza w prawie francuskim gwarancja handlowa.
 

CO ZAWIERA KATALOG UMÓW FRANCUSKICH B2B?
Międzynarodowa współpraca, oprócz niezaprzeczalnych zalet, posiada także wiele obszarów, które mogą okazać się problematyczne. Chodzi tu przede wszystkim o prawną interpretację umów oraz jurysdykcję sądową, kiedy dojdzie do ewentualnego sporu między stronami umowy. Rzetelnie sporządzona i podpisana umowa nabiera szczególnego znaczenia w momencie sporu. Dlatego warto skorzystać z gotowych wzorów dostępnych w wersji edytowalnej w formacie Word „doc”, dzięki czemu bardzo łatwo i sprawnie dostosują je Państwo do własnych potrzeb. Katalog Umów Francuskich zawiera:

I.    Umowę w języku francuskim na dostawę stolarki z montażem B2B
1.  
  Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej z montażem;
2.    Załącznik nr 1 – Wzór pokwitowania przyjęcia wynagrodzenia.

II.    Umowę w języku francuskim na dostawę stolarki B2B
1.    Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej bez montażu;
2.    Załącznik nr 1 – Wzór pokwitowania przyjęcia wynagrodzenia.

III.    Umowę w języku francuskim na dostawę stolarki z montażem B2C
3.    Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej z montażem;
4.    Załącznik nr 1 – Wzór pokwitowania przyjęcia wynagrodzenia.

IV.    Umowę w języku francuskim na dostawę stolarki B2C
3.    Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej bez montażu;
4.    Załącznik nr 1 – Wzór pokwitowania przyjęcia wynagrodzenia.

JAK ZAMÓWIĆ DOKUMENTY PRAWNE?

Należy pobrać znajdujący się poniżej formularz zamówienia, wydrukować, wypełnić, a następnie zeskanować i wysłać na adres: marketing@stolarkavip.pl. Następnie otrzymają Państwo fakturę proforma, na podstawie której należy dokonać płatności. Po zaksięgowaniu środków dokumenty zostaną wysłane na wskazany adres e-mail. Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr tel. 531-561-202.

Cena Katalogu Umów Francuskich wynosi 350  zł netto + 23% VAT

Lp.

Dokumenty do pobrania

1

Formularz zamówienia

 

Przeczytaj także

Gniew- magiczne miejsce dla branży stolarki

Czasy trudne, ale zawsze warto się wyróżnić. Wiedzieć więcej i szybciej także. Warto też spotkać się z najlepszymi ekspertami w Polsce i docenić najlepszych z najlepszych w wielu kultowych programach. Tylko raz w roku, tylko tam. Zapraszamy już dziś! A...

Zatory płatnicze na cenzurowanym: czy nowe prawo je ukróci?

 2023 rok będzie testem skuteczności nowych przepisów o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. Nowelizacja ma ukrócić bezkarność największych dłużników i zabezpieczyć interesy sektora MŚP, czyli tych, którzy na zatorach tracą najwięcej. Zatory płatnicze to powszechny problem polskich przedsiębiorstw. Powstają,...

Nasi partnerzy