Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Całoroczne pasywne ogrody zimowe drewniano – aluminiowe

2019-05-14 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Technika Okienna

Firma P.H.U. TECHNIKA OKIENNA Aleksander Rduch & Zbigniew Borek Sp.j. została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za całoroczne pasywne ogrody zimowe drewniano – aluminiowe.

Firma P.H.U. TECHNIKA OKIENNA Aleksander Rduch & Zbigniew Borek Sp.j. jako firma rodzinna od dwudziestu lat produkuje stolarkę drewnianą. Wychodzi z założenia, że realizacja marzeń wymaga nie tylko uruchomienia wyobraźni i kreatywności, lecz także nieustannego podnoszenia poziomu oferowanych produktów i usług. Dlatego stale inwestuje w nowoczesne technologie, starając się być zawsze o krok przed innymi. Z tego samego powodu kładzie szczególny nacisk na dbałość o każdy szczegół, zgodnie z potrzebami swoich klientów i własnymi ambicjami.

Każda konstrukcja ogrodu zimowego jest wykonywana na indywidualne zamówienie klienta, który w zależności od swoich upodobań dokonuje wyboru materiału poczynając na rodzaju i koloru drewna, typu drewna, wyglądu oraz odcieni zewnętrznych elementów aluminiowych konstrukcji. Ogrody i oranżerie to tak zwana hybryda pasywna. Konstrukcja z drewna klejonego warstwowo od zewnątrz zabezpieczona jest poszyciem aluminiowym. Poszczególne elementy można wymieniać, ponieważ poszycie jest  mocowane do drewna na specjalnych klipsach. Powstała w ten sposób pustka powietrzna pomiędzy drewnem a okładziną aluminiową, jest dodatkowym izolatorem. Aluminiowe narożniki są spawane, szlifowane i dopiero potem lakierowane na dowolny RAL według próbnika producenta.

 

Drewno użyte do produkcji ogrodów zimowych jest lakierowane lub olejowane, w HS-ach natomiast firma stosuje systemy bezprogowe. Firma posiada własne rozwiązanie wykończenia drewnem jako elementem wymiennym zamiast bazy PCV – ALU.

Aby uzyskać maksymalne przeszklenie bez słupka stałego, ogrody sa tak zaprojektowane aby łączy szkło w narożach na stepie. Dopdtakowo w ramie HS ukryta jest wysuwana minimoskitiera umożliwiająca przewietrzenia pomieszczenia przy domkniętych drzwiach. Aby uchronić ogród przed przegrzaniem zastosowane są różnego rodzaju przesłony oraz oczywiście szkło przeciwsłoneczne i samooczyszczające. Szczególną uwagę firma przywiązuje do przeszklenia dachowego.

Plusy ogrodów zimowych:

  • zastosowanie niemieckiej technologii,
  • solidna konstrukcja z naturalnego pięknego drewna oraz wytrzymałego aluminium,
  • ogród w pełni dopasowany do domu klienta,
  •  eleganckie wykończenie,
  •  indywidualne projekty ogrodów zimowych,
  • gwarancja oraz pełen serwis.


Więcej informacji odnośnie produktu: www.rduch-borek.pl

Przeczytaj także

Lider jest tylko jeden

TS Aluminium to jeden z najbardziej cenionych producentów na rynku, którego główną ofertę stanowią konstrukcje aluminiowe, służące do budowy ogrodów zimowych. Warto podkreślić, że wyspecjalizowana oferta obejmuje także zadaszenia tarasów, daszki na drzwi wejściowe, systemy do produkcji drzwi przesuwnych oraz...

Głosowanie na Kobiety Branży Stolarki 2019

Ważne głosowanie na "Kobiety Branży Stolarki" 2019 - sprawdź szczegóły i informacje o kandydatkach poniżej. Poniżej przedstawiamy Państwu 5 kandydatek w programie "Kobiety Branży Stolarki" 2019. Panie te zostały wybrane wśród kilkudziesięciu kandydatek, które wyraziły zgodę na udział w programie....

Nasi partnerzy