Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Całoroczne pasywne ogrody zimowe drewniano – aluminiowe

2019-05-14 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Technika Okienna

Firma P.H.U. TECHNIKA OKIENNA Aleksander Rduch & Zbigniew Borek Sp.j. została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za całoroczne pasywne ogrody zimowe drewniano – aluminiowe.

Firma P.H.U. TECHNIKA OKIENNA Aleksander Rduch & Zbigniew Borek Sp.j. jako firma rodzinna od dwudziestu lat produkuje stolarkę drewnianą. Wychodzi z założenia, że realizacja marzeń wymaga nie tylko uruchomienia wyobraźni i kreatywności, lecz także nieustannego podnoszenia poziomu oferowanych produktów i usług. Dlatego stale inwestuje w nowoczesne technologie, starając się być zawsze o krok przed innymi. Z tego samego powodu kładzie szczególny nacisk na dbałość o każdy szczegół, zgodnie z potrzebami swoich klientów i własnymi ambicjami.

Każda konstrukcja ogrodu zimowego jest wykonywana na indywidualne zamówienie klienta, który w zależności od swoich upodobań dokonuje wyboru materiału poczynając na rodzaju i koloru drewna, typu drewna, wyglądu oraz odcieni zewnętrznych elementów aluminiowych konstrukcji. Ogrody i oranżerie to tak zwana hybryda pasywna. Konstrukcja z drewna klejonego warstwowo od zewnątrz zabezpieczona jest poszyciem aluminiowym. Poszczególne elementy można wymieniać, ponieważ poszycie jest  mocowane do drewna na specjalnych klipsach. Powstała w ten sposób pustka powietrzna pomiędzy drewnem a okładziną aluminiową, jest dodatkowym izolatorem. Aluminiowe narożniki są spawane, szlifowane i dopiero potem lakierowane na dowolny RAL według próbnika producenta.

 

Drewno użyte do produkcji ogrodów zimowych jest lakierowane lub olejowane, w HS-ach natomiast firma stosuje systemy bezprogowe. Firma posiada własne rozwiązanie wykończenia drewnem jako elementem wymiennym zamiast bazy PCV – ALU.

Aby uzyskać maksymalne przeszklenie bez słupka stałego, ogrody sa tak zaprojektowane aby łączy szkło w narożach na stepie. Dopdtakowo w ramie HS ukryta jest wysuwana minimoskitiera umożliwiająca przewietrzenia pomieszczenia przy domkniętych drzwiach. Aby uchronić ogród przed przegrzaniem zastosowane są różnego rodzaju przesłony oraz oczywiście szkło przeciwsłoneczne i samooczyszczające. Szczególną uwagę firma przywiązuje do przeszklenia dachowego.

Plusy ogrodów zimowych:

  • zastosowanie niemieckiej technologii,
  • solidna konstrukcja z naturalnego pięknego drewna oraz wytrzymałego aluminium,
  • ogród w pełni dopasowany do domu klienta,
  •  eleganckie wykończenie,
  •  indywidualne projekty ogrodów zimowych,
  • gwarancja oraz pełen serwis.


Więcej informacji odnośnie produktu: www.rduch-borek.pl

Przeczytaj także

Okrągła rocznica istnienia firmy NSG Group

NSG Group świętuje 100-lecie powstania Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii właściciela marki Pilkington, które odbyło się 2 lipca na sandomierskim Rynku Starego Miasta, zapoczątkowało świętowanie setnej rocznicy powstania Nippon Sheet Glass Co., Ltd. Gościem specjalnym wydarzenia był prezydent i dyrektor...

Mikołaj Placek wyróżniony medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości

„Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości” dla Prezesa Grupy OKNOPLAST za zasługi dla polskiej gospodarki 8 maja 2019 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie „Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości” Prezesowi Grupy OKNOPLAST Mikołajowi Plackowi. Przyznane przez Premiera Mateusza Morawieckiego odznaczenie zostało przekazane...

Nasi partnerzy