Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Interaktywny kalkulator e-CBM

2019-05-14 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Grupa Magnum

Grupa Magnum została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za interaktywny kalkulator e-CBM służący do doboru elementów montażowych systemu CBM Marbet zgodnie z wydanym ITB_KOT_2018_0199 dla całego zestawu.

Grupa Magnum to nowoczesna hurtownia internetowa, która w swoim asortymencie posiada materiały do montażu okien i drzwi. Założyciel firmy, Pan Tadeusz Romański, to ekspert branżowy, znany w śród producentów i dystrybutorów stolarki okiennej, prowadzący także wiele szkoleń z zakresu montażu i nie tylko.

Produkt to nie wszystko, aby spełniał swoją rolę musi być odpowiednio zamontowany, dlatego  firma Magnum jako pierwsza postanowiła zbudować interaktywny kalkulator, który po wprowadzeniu rysunku okna wyznaczy właściwe punkty mocowania, na podstawie których rozmieszcza się elementy Systemu CBM MARBET. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet osoba nie mająca doświadczenia będzie umiała właściwie zaprojektować montaż okien w warstwie ocieplenia zgodnie z zaleceniami producentów i instrukcji montażowych. Interaktywny kalkulator jest wbudowany w stronę hurtowni co pozwala oprócz dobrania wszystkich elementów w sposób automatyczny je wycenić i zamówić.

Umiejętności właściwego wyznaczania punktów podparcia i mocowania jest podstawą dobrego montażu, nasz e-kalkulator jednoznacznie te miejsca, a handlowiec przygotowujący zestawienia może zdecydować o doborze odpowiednich belek umieszczając je we właściwych miejscach. Po obwodzie, w wyznaczonej strefie, osoba ta może podać indywidualnie dla każdego okna wielkości szczelin dylatacyjnych oraz luz w dolnej części w zależności od specyfiki danej inwestycji. Na podstawie tak przygotowanego rozmieszczenia system dobiera wszystkie pozostałe komponenty zestawu według ITB_KOT_2018_0199. Możemy wydrukować zestawienie miejsc montażu każdego elementu jako instrukcje dla montażystów. Kalkulator jest zintegrowany ze stroną hurtowni co pozwala jednym kliknięciem zamówić potrzebne materiały.

Dystrybutorzy systemu CBM mają możliwość zainstalowania e-CBM w wersji licencjonowanej na swoich stronach www i generowania ofert i instrukcji dla montażystów.


Więcej informacji na temat produktu: www.skep.grupamagnum.eu

Przeczytaj także

Nowa inwestycja Pilkington w Szczecinie

Nowa inwestycje w szczecińskim zakładzie Pilkington IGP W zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie, należącym do koncernu NSG Group, uruchomiono nowy piec hartowniczy. Inwestycja przyczyni się do wzrostu o 45% produkcji szkła hartowanego, przeznaczonego na rynek polski oraz rynki...

Mistrzowskie Typowanie z Aluplast

Z myślą o wszystkich kibicach Aluplast uruchamia zabawę i zaprasza do sprawdzenia się w emocjonującej rywalizacji – Mistrzowskie Typowanie 2018. Na potrzeby akcji przygotowana została specjalna aplikacja dostępna pod adresem www.mundial.expert/aluplast . To bardzo intuicyjna aplikacja, która pozwala na typowanie...

Nasi partnerzy