Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Interaktywny kalkulator e-CBM

2019-05-14 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Grupa Magnum

Grupa Magnum została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za interaktywny kalkulator e-CBM służący do doboru elementów montażowych systemu CBM Marbet zgodnie z wydanym ITB_KOT_2018_0199 dla całego zestawu.

Grupa Magnum to nowoczesna hurtownia internetowa, która w swoim asortymencie posiada materiały do montażu okien i drzwi. Założyciel firmy, Pan Tadeusz Romański, to ekspert branżowy, znany w śród producentów i dystrybutorów stolarki okiennej, prowadzący także wiele szkoleń z zakresu montażu i nie tylko.

Produkt to nie wszystko, aby spełniał swoją rolę musi być odpowiednio zamontowany, dlatego  firma Magnum jako pierwsza postanowiła zbudować interaktywny kalkulator, który po wprowadzeniu rysunku okna wyznaczy właściwe punkty mocowania, na podstawie których rozmieszcza się elementy Systemu CBM MARBET. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet osoba nie mająca doświadczenia będzie umiała właściwie zaprojektować montaż okien w warstwie ocieplenia zgodnie z zaleceniami producentów i instrukcji montażowych. Interaktywny kalkulator jest wbudowany w stronę hurtowni co pozwala oprócz dobrania wszystkich elementów w sposób automatyczny je wycenić i zamówić.

Umiejętności właściwego wyznaczania punktów podparcia i mocowania jest podstawą dobrego montażu, nasz e-kalkulator jednoznacznie te miejsca, a handlowiec przygotowujący zestawienia może zdecydować o doborze odpowiednich belek umieszczając je we właściwych miejscach. Po obwodzie, w wyznaczonej strefie, osoba ta może podać indywidualnie dla każdego okna wielkości szczelin dylatacyjnych oraz luz w dolnej części w zależności od specyfiki danej inwestycji. Na podstawie tak przygotowanego rozmieszczenia system dobiera wszystkie pozostałe komponenty zestawu według ITB_KOT_2018_0199. Możemy wydrukować zestawienie miejsc montażu każdego elementu jako instrukcje dla montażystów. Kalkulator jest zintegrowany ze stroną hurtowni co pozwala jednym kliknięciem zamówić potrzebne materiały.

Dystrybutorzy systemu CBM mają możliwość zainstalowania e-CBM w wersji licencjonowanej na swoich stronach www i generowania ofert i instrukcji dla montażystów.


Więcej informacji na temat produktu: www.skep.grupamagnum.eu

Przeczytaj także

HAPPY HOME SOMFY, czyli nowe miejsce dla entuzjastów SMART HOME

HAPPY HOME SOMFY to wyjątkowe miejsce, które powstało z myślą o entuzjastach zastosowania smart technologii w domu. To centrum doświadczania korzyści z zastosowania wszelkich nowości technologicznych. Showroom SOMFY to unikatowe miejsce o powierzchni 130 m kw., które łączy wzornictwo, innowacje...

Forum Branżowe Stolarki czyli Polska i zagranica w Mszczonowie

Najważniejsze wydarzenie branży – relacja z IV Międzynarodowego Forum Stolarki VIP Blisko 170 uczestników, 25 sesji tematycznych i pokazów praktycznych, prowadzonych przez 30 prelegentów. Każda kolejna edycja Międzynarodowego Forum  Stolarki bije rekordy poprzedni Coroczny punkt obowiązkowy Nie będzie przesadą stwierdzenie,...

Nasi partnerzy