Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Międzyszybowa ramka stalowa Jetskin®

2019-05-14 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Metal Union

Firma Metal Union została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za międzyszybową ramkę stalową Jetskin®.

Metal Union jest przedsiębiorstwem obecnym na rynku polskim od 1995 roku. Wiodącą część działalności firmy stanowią profile spawane laserowo - znajdujące zastosowanie głównie w produkcji szyb zespolonych. Dysponuje własnym biurem projektowym, siedmioma liniami profilującymi, maszynami firm Duespohl i Nordson, kilkoma liniami Wafios oraz własnymi halami produkcyjnymi i magazynowymi o łącznej powierzchni 8000 m2. Proponowane przez firmę wyroby świetnie sprawdzają się w sektorze budowlanym, wyposażeniowym i przemyśle AGD, o czym świadczy fakt, że wytworzonymi profilami firma mogłaby corocznie opasać ziemski glob.

Ramka międzyszybowa ze stali ocynkowanej do szyb zespolonych wykonana ze stali ocynkowanej przełomową, unikalną metodą nakładania metalicznej powłoki z użyciem pary wodnej (JVD) w  komorze próżniowej za pomocą aparatu JET. Wdrożona do produkcji w 2017 r. zapewnia najbardziej jednorodną powłokę metaliczną dostępną obecnie na rynku. Metoda ta pozwala AlcerolMittal na powlekanie podłoży, które nie mogą być chronione przez konwencjonalne cynkowanie ogniowe lub galwaniczne. Ramka ocynkowana posiada lepsze właściwości termiczne od powszechnie stosowanej ramki aluminiowej, zapewniając jednocześnie profilowi sztywność i wytrzymałość właściwą stali. Pozwala na 7,5-krotne zmniejszenie wartości naprężeń na krawędzi szyby a ponadto istotnie podnosi ich temperaturę, ograniczając tym samo ryzyko występowania czasowej kondensacji pary wodnej niekorzystnej dla ramy okiennej.

 Oprócz zapewnienia długotrwałej ochrony przed korozją Jetskin® ogranicza konserwację urządzeń i narzędzi do przetwarzania stali ocynkowanej tą metodą. Koszty produkcji są niższe, ponieważ czas potrzebny na konserwację i czyszczenie narzędzi jest znacznie ograniczony. W niektórych operacjach profilowania z tej stali, zostaje całkowicie wyeliminowane użycie oleju jako środka smarującego.

Jetskin® jest przełomowym procesem, zarówno pod względem produkcji jak i pod względem wpływu na środowisko. Jest on zgodny z dyrektywą Unii Europejskiej w sprawie ograniczenia niebezpiecznych substancji (RoHS). Bardziej efektywne użycie cynku w procesie powlekania stali ma bezpośredni wpływ na ograniczenie zużycia energii niezbędnej do produkcji. Dzięki idealnie płaskiej powierzchni i jednolitemu wyglądowi, Jetskin® może zostać przekształcony w produkt końcowy bez dodatkowego malowania.


Więcej informacji na temat produktu: www.metalunion.pl

Przeczytaj także

Lider jest tylko jeden

TS Aluminium to jeden z najbardziej cenionych producentów na rynku, którego główną ofertę stanowią konstrukcje aluminiowe, służące do budowy ogrodów zimowych. Warto podkreślić, że wyspecjalizowana oferta obejmuje także zadaszenia tarasów, daszki na drzwi wejściowe, systemy do produkcji drzwi przesuwnych oraz...

Okuć Roto NX – stworzone do dużych i ciężkich okien

Domy otwarte na otoczenie, z dużymi przeszkleniami, to synonim nowoczesnej architektury. Nowe okucie Roto NX pozwala projektować imponujące okna z PVC i drewna – o wysokości 2800 mm i masie do 150 kg – bezpieczne i komfortowe w obsłudze. Technologia...

Nasi partnerzy