Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

SWISSPACER Air, czyli membrana wyrównująca ciśnienie w szybie zespolonej

2019-05-13 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Swisspacer

www.swisspacer.com/pl/Firma Swisspacer to Laureat Programu IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, wyróżniony za Produkt SWISSPACER Air czyli membranę wyrównującą ciśnienie w szybie zespolonej.
SWISSPACER AIR to nic innego jak innowacyjne podejście do hermetycznego układu szyby zespolonej narażonej na większe różnice ciśnień, która zostaje permanentnie rozszczelniona, dzięki komponentowi SWISSPACER Air.

Ten niewielki, innowacyjny element jest przeznaczony do regulacji ciśnienia powietrza i stanowi rozwiązanie dla podstawowego problemu w branży. Powietrze w przestrzeni między szybami stale dostosowuje się do ciśnienia otaczającego powietrza, ale jest ograniczone, ponieważ system w urządzeniu jest zamknięty. Jeśli urządzenie jest zainstalowane na innej wysokości nad poziomem morza od poziomu, na którym zostało wykonane, nie następuje kompensacja ciśnienia. Może to prowadzić do znacznego odkształcenia, gdy szyby szklane wyginają się, jeśli ciśnienie wewnętrzne jest większe lub zasysane, jeśli ciśnienie wewnętrzne jest mniejsze niż atmosfera zewnętrzna. Tak czy inaczej, uszczelka może zostać zerwana, a jednostka ulegnie awarii.

Do tej pory producenci okien musieli dokładnie rozważyć różnicę w ciśnieniu powietrza między miejscem produkcji a miejscem instalacji, a efekt występuje również podczas transportu, gdy występują duże różnice wysokości, np. przez tunele, ponad przełęczami górskimi lub drogą lotniczą. Ryzyko takich uszkodzeń można zminimalizować, jeśli zachodzi ciągłe wyrównywanie ciśnienia między atmosferą zewnętrzną a powietrzem w uszczelnionej jednostce.

SWISSPACER Air to metalowa tuleja ze specjalną zintegrowaną membraną, która reguluje ciśnienie powietrza między szybami, zmieniając się wraz z wysokością. Komponent można również doposażyć w istniejące okna za pomocą prętów dystansowych SWISSPACER, aby zapewnić długotrwałe działanie urządzenia.

Instalacja SWISSPACER Air jest prosta i szybka poprzez wkręcenie komponentu w ramkę dystansową SWISSPACER. Zajmuje to mniej niż 3min.  Czasy produkcyjne są znacząco zredukowane w porównaniu do stosowania kapilar i nie wpływa negatywnie  na cykle pracy. SWISSPACER Air to: wysokie bezpieczeństwo, zredukowane ryzyko pęknięć, oszczędność kosztów, uniknięcie przestojów na linii produkcyjnej.


 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.swisspacer.com

Przeczytaj także

Super VIP czyli najlepsi są wśród nas

Super VIP 2018 – czyli najlepsi są wśród nas Podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki w Mszczonowie w dn. 29-30 sierpnia, nagrodziliśmy także Laureatów programu Super VIP 2018. Oto nasi Laureaci: firma P.H.U. TECHNIKA OKIENNA ALEKSANDER RDUCH & ZBIGNIEW BOREK, firma...

Innowacyjne podwaliny pod okna i drzwi

W dzisiejszym artykule przedstawiamy relację z montażu stolarki okiennej w czeskiej Pradze. Klient do swojego domu wybrał okna na profilu Aluplast VIEV 5000 z nakładką aluminiową od jednego z czeskich producentów okien na profilach Aluplast, wyposażone w okucia kryte Sigenia-Aubi...

Nasi partnerzy