Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

System JB – D czli regulowany system montażu okien w przestrzeni izolacji termicznej ścian budynków

2019-05-15 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: SFS intec Polska

Firma SFS Group została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za kompleksowe rozwiązania elementów do mechanicznego montażu okien w strefie izolacji termicznej ścian warstwowych budynków energooszczędnych i pasywnych, czyli System JB-D.

SFS Sp. z o. o. w Poznaniu, jako oficjalna organizacja rynkowa Holdingu SFS intec, powstała w roku 1997 r. Działania firmy służą popularyzacji i sprzedaży produktów SFS intec na rynku polskim. Firma w dużej mierze ukierunkowana jest na potrzeby klientów. Cechuje się  najwyższą jakością oferowanych produktów i usług.

Główne cechy zastosowania produktu to szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne, zastrzeżone europejskim patentem, unikalny kształt profili szyn (przekrój, otworowanie) konsoli dolnych JB-DK i wsporników bocznych JB-D. Wszechstronnie sprawdzony, przebadane rozwiązanie zgodnie z najnowszą, innowacyjną procedurą MO- 02/1 dla mechanicznego montażu okien na rynku niemieckim opracowaną przez Instytut ift Rosenheim. Optymalne i trwałe położenie okna w przekroju ściany dostosowane do przebiegu izoterm, co przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania na ogrzewanie, niższe koszty eksploatacji i poprawę klimatu wewnętrznego pomieszczeń. Szeroki i prosty zakres regulacji położenia ona także po zamocowaniu elementów  mocujących w ościeżu co ułatwia montaż oraz ewentualny późniejszy serwis bez konieczności „odkrywania” warstwy izolacji termicznej. System pozwala na wykonanie montażu okna „od wnętrza budynku” bez konieczności stosowania zewnętrznych rusztowań, podnośników, platform. Możliwa współpraca z każdym rozwiązaniem z zakresu izolacji i uszczelnienia (folie, piany) przestrzeni pomiędzy ramą okna a izolacją i ościeżem. Prosty, skuteczny montaż okien z zakresem systemowego wysunięcia do 200 mm (położenie osi podparcia ramy okna od krawędzi muru nośnego). Możliwy montaż okien w ujęciu „przeciwwłamaniowym” w klasie odporności na włamanie RC2 oraz „przeciwwypadaniowym”, dotyczącym elementów budowlanych o właściwościach barier zabezpieczających przez upadkiem z wysokości.

Więcej informacji o produkcie: www.sfsintec.biz/pl

Przeczytaj także

PREZ-MET, Romanów: innowacyjna technologia zgrzewania profili okiennych na bazie...

Jednym z najważniejszych etapów produkcji stolarki okiennej jest zgrzewanie profili, z których powstaje rama oraz skrzydło okna. Precyzja przeprowadzenia tego procesu decyduje bowiem nie tylko o estetyce, ale i szczelności, a tym samym i energooszczędności gotowego produktu. Polska firma Prez-Met...

Roto podsumowuje rok 2018 – światowe trendy w gospodarce wpłyną na rynek stolark...

Grupa Roto, międzynarodowy producent systemów okuć do okien i drzwi, zamyka 2018 rok z 5% wzrostem względem ubiegłego roku. Dobre wyniki Grupy na świecie są efektem inwestycji i realizowanej strategii korzyści dla klienta. Zdaniem ekspertów sytuacja polityczna na świecie może...

Nasi partnerzy