Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

System JB – D/ L – szybki i pewny montaż okien na krawędzi muru

2019-05-15 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: SFS intec Polska

Firma SFS Group została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za unikalne rozwiązanie tworzywowych elementów do mechanicznego montażu okien na krawędzi muru lub do 40 mm częściowego wysunięcia poza mur, czyli System JB-D/L.  

SFS Sp. z o. o. w Poznaniu, jako oficjalna organizacja rynkowa Holdingu SFS intec, powstała w roku 1997 r. Działania firmy służą popularyzacji i sprzedaży produktów SFS intec na rynku polskim. Firma w dużej mierze ukierunkowana jest na potrzeby klientów. Cechuje się  najwyższą jakością oferowanych produktów i usług.

To szczególne rozwiązanie konstrukcyjne tworzywowych elementów montażowych zastrzeżonych europejskim patentem, posiada unikalny kształt płytki montażowej JB-D/L-P i kątownika montażowego JB-D/L-A. Wszechstronnie sprawdzone, przebadane rozwiązanie zgodnie z najnowszą, innowacyjną procedurą MO-O2/1 dla mechanicznego montażu okien na rynku niemieckim opracowaną przez Instytut ift Rosenheim. Alternatywa dla montażu bezpośredniego (przelotowego) okien wkrętami lub kotwami ramowymi na odległości mniejszej niż 60 mm od krawędzi muru z materiałów o niższej wytrzymałości.

Główne funkcje i korzyści z zastosowania produktu to tworzywowe elementy mocujące pomiędzy ościeżem a ramą okna dla tradycyjnego położenia okna na krawędzi muru lub nowatorskie, częściowe wysunięcie ramy okna przed krawędź muru (do 40 mm). Prosty zakres regulacji położenia okna. System pozwala na wykonywanie montażu okna „od wnętrza budynku” bez konieczności stosowania zewnętrznych rusztowań, podnośników, platform. Możliwa współpraca z każdym rozwiązaniem z zakresu izolacji i uszczelnienia jak taśmy wielofunkcyjne, folie, piany, przestrzeni pomiędzy ramą okna a ościeżem. Możliwy montaż okien w ujęciu „przeciwwłamaniowym” w klasie odporności na włamanie RC2.


Więcej informacji o produkcie na stronie internetowej: www.sfsintec.biz

Przeczytaj także

30 lata marki Wiśniowski, a marka sama mówi za siebie

30 LAT INNOWACJI MARKI WIŚNIOWSKI Nowoczesny park maszynowy, 27 hektarów hal produkcyjnych i produkcja na najwyższym, światowym poziomie – to wszystko zobaczyli goście, którzy 31 lipca br. odwiedzili siedzibę największego polskiego producenta bram, okien, drzwi i ogrodzeń – firmę WIŚNIOWSKI....

Bohaterowie akcji #DumnyDekarz – kim są?

To już trzeci miesiąc, odkąd pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy trwa akcja branżowa promująca dekarstwo i zawód dekarza. Jednym z elementów kampanii jest cykl wywiadów z dekarzami i mistrzami dekarstwa, przybliżający blaski, ale również wyzwania dla branży. Rozmowy zebrano na...

Nasi partnerzy