Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Aluprof zwiększa moce produkcyjne, stawiając na zrównoważony rozwój i nowoczesne technologie

2024-06-24 | Autor: AK
Źródło: Aluprof

Aluprof, jako lider w branży systemów aluminiowych, nieustannie udowadnia, że odpowiednio zarządzane przedsiębiorstwo może się rozwijać nawet w okresie ochłodzenia koniunktury. Spółka w ostatnim okresie znacząco zwiększyła moce produkcyjne, uruchamiając dwie nowe lakiernie w swoim zakładzie w Bielsku-Białej oraz rozbudowując zakład w Złotowie, a dodatkowo cały czas usprawnia procesy logistyczne i magazynowe. Wspomniane inwestycje stanowią kontynuację ekspansji Aluprof i potwierdzają niezachwianą pozycję firmy, którą udaje się utrzymać m.in. dzięki nakładom na nowoczesne technologie oraz zaangażowaniu w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Inwestycja w technologie podnoszące wydajność

Jednym z celów Aluprof jest zwiększenie konkurencyjności na rynku m.in. dzięki możliwości jeszcze szybszego reagowania na oczekiwania klientów i lepszemu dopasowaniu do potrzeb rynku. Spółka stawia zatem na podnoszenie innowacyjności oferowanych rozwiązań, intensywny rozwój swoich zakładów oraz automatyzację procesów logistycznych i magazynowych. Przykładem takich działań jest rozbudowa zakładu w Złotowie, którego powierzchnia zwiększyła się o nową halę o powierzchni ok. 20 tys. m2 oraz nową lakiernię pionową. Jednocześnie przeprowadzono modernizację dotychczasowej hali i parku maszynowego, a wydziały pakowania, akcesoriów aluminiowych,  stalowych, tworzyw oraz odlewni i pokryw zostały zautomatyzowane. Celem wspomnianych inwestycji jest nie tylko zwiększenie możliwości produkcyjnych Aluprof, ale też zwiększenie dostępności wybranych produktów i umożliwienie bezpośredniej obsługi wybranych klientów. Co istotne, planowanie produkcji w Złotowie będzie się odbywało bezpośrednio z centrali w Bielsku-Białej. Do zakładu w Bielsku ma też zostać przeniesione zarządzanie procesami logistycznymi złotowskiej fabryki – w tym celu zmodernizowano stanowiska kompletacji akcesoriów lakierowanych oraz rozpoczęto prace nad częściową automatyzacją strefy magazynu technicznego i optymalizacją pozostałych procesów produkcyjnych, która ma objąć m.in. zmianę układu maszyn, reorganizację pracy oraz udoskonalenie i skrócanie procesu przezbrojeń. Wprowadzone zmiany mają pozwolić na zwiększenie wydajności zakładu oraz uzyskanie oszczędności na poziomie ok. 1,9 mln złotych.

Nowe lakiernie dla większej konkurencyjności

Poza stałym udoskonalaniem pracy działów logistyki i magazynowania Aluprof duży nacisk kładzie także na podnoszenie jakości dostarczanych przez siebie wyrobów. W tym celu firma stale inwestuje w najnowsze technologie, które nie tylko zwiększają konkurencyjność oferowanych przez nią rozwiązań, ale też umożliwiają zwiększenie wydajności produkcji i ograniczenie jej wpływu na środowisko. Doskonałym przykładem takich działań jest uruchomienie dwóch nowych lakierni w zakładzie w Bielsku-Białej, które pozwoliły zwiększyć moce produkcyjne aż o 30%. Pierwsza z nich, lakiernia pozioma, została wyposażona w nowoczesną kabinę lakierniczą firmy  Gema, czołowego producenta na rynku, oraz lakiernię  renomowanej polskiej firmy Adal. Kabiny i aplikacje proszkowe Gema są znane z kompaktowej budowy, łatwości obsługi i wydajnej pracy. Lakiernia dostarczona przez firmę Adal gwarantuje precyzję i efektywność procesu, który spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. W przypadku drugiej inwestycji, lakierni pionowej nr 3, także postawiono na rozwiązania firmy Gema, globalnego lidera w dziedzinie zaawansowanych technologicznie maszyn lakierniczych. Nowa lakiernia umożliwia malowanie proszkowe profili o długości do 7200 mm i charakteryzuje się dużą mocą przerobową –  pracuje z prędkością do 1,8 metra na minutę, a jej wydajność produkcyjna wynosi aż 300 m² na godzinę."

Rozwój produkcji z poszanowaniem środowiska

Uruchomienie nowych linii produkcyjnych, modernizacja istniejącej już infrastruktury oraz automatyzacja procesów produkcji, logistyki i magazynowania w istotny sposób wpłynęły na zwiększenie wydajności w kluczowych dla Aluprof obszarach. Dzięki ostatnim inwestycjom wydajność wydziału lakierniczego w ciągu 10 miesięcy 2023 roku wzrosła o 40% w porównaniu z całym rokiem 2022. Jednak poza zwiększeniem mocy produkcyjnych istotnym celem ostatnich inwestycji Aluprof jest też podniesienie ekologiczności oferowanych wyrobów oraz podkreślenie zaangażowania firmy w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

„Nowe lakiernie uruchomione w ostatnim czasie w zakładzie w Bielsku-Białej zostały zaprojektowane z myślą o minimalizacji wpływu na środowisko. Zastosowane w nich innowacyjne technologie nie tylko podnoszą standardy ekologiczne, ale również stanowią odpowiedź na rosnące oczekiwania konsumentów w tym zakresie. Dzięki takim inwestycjom nie tylko umacniamy naszą pozycję na rynku, ale też podkreślamy zaangażowanie Aluprof w tworzenie produktów wysokiej jakości, które powstają w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. To kolejny krok w kierunku przyszłości, w której technologia i ekologia idą w parze”, podkreśla Artur Kaspera, Dyrektor Produkcji Systemów Budowlanych Aluprof.

Więcej informacji o firmie i jej produktach na stronie internetowej: www.aluprof.com

Przeczytaj także

Jesień czasem nowych wyzwań, kolejnych rozwiązań, maszyn i technologii od PREZ-M...

Zakończone lato to dla producenta maszyn, firmy PREZ-MET nie tylko czas kolejnych uruchomień linii produkcyjnych pracujących w autorskiej technologii zgrzewu bezwypływkowego PRECISION LINE, finalizowania kolejnych kontraktów przez dział handlowy, ale co najważniejsze, ostatnie etapy pracy nad kolejnym rozwiązaniem, które będzie...

Są drzwi i jest Martom, co oni takiego oferują?

Drzwi wejściowe inaczej zwane drzwiami zewnętrznymi są praktycznie w każdej ofercie salonu okien i drzwi w Polsce. Producentów drzwi wejściowych jest w Polsce kilkudziesięciu, ale tak naprawdę liczy się kilku, może kilkunastu. Jakimi kryteriami kierują się właściciele salonów stolarki w...

Nasi partnerzy