Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Deceuninck - Quick Step z pierwszymi sukcesami na Tour de Pologne 2021

2021-08-13 | Autor: AK
Źródło: Deceuninck

Portugalczyk Joao Almeida z drużyny Deceuninck - Quick Step wygrał niezwykle wymagający drugi etap tegorocznego wyścigu Tour de Pologne i jest liderem wyścigu po trzech pierwszych etapach oraz jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w całych zawodach.   

Za nami pierwsze trzy etapy kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Kolarze wystartowali w malowniczej scenerii na placu Zamkowym w Lublinie, a następnie pojechali do Chełmna, gdzie czekała na nich meta pierwszego etapu. Na brukowanym finiszu najlepszy okazał się Phil Bauhaus, z grupy Bahrain – Victorious, który wyprzedził rzutem na taśmę kolumbijskiego kolarza Jose Hodega.

Drugi etap z Zamościa do Przemyśla miał wskazać nam faworytów do zwycięstwa w całym wyścigu. Na półtorakilometrowej wspinaczce przed metą z grupki około 40 zawodników zaatakował Joao Almeida z Deceuninck – Quick Step, w pogoń za nim ruszył jeszcze Diego Ulissi (UAE-Team Emirates), ale na samym finiszu to Portugalczyk zachował więcej sił i wygrał rywalizację, przy okazji zostając liderem klasyfikacji generalnej. Żółtą koszulkę lidera utrzymał również w kolejnym dniu zmagań.

Trzeci etap w Rzeszowie, to popis sprinterskich umiejętności, które pokazał Kolumbijczyk Fernando Gaviria (UAE Team Emirates). Na ostatnich metrach wyprzedził on Olava Kooija (Team Jumbo-Visma) oraz Phila Bauhausa (Team Bahrain-Victorious).

Przed kolarzami jeszcze do przejechania cztery etapy, w tym jazda indywidualna na czas (6 etap), która może jeszcze sporo namieszać w walce o zwycięstwo. Emocji na pewno nie zabraknie.

Tegoroczny sezon w wykonaniu Deceuninck – Quick Step wypełniony jest sukcesami (zwycięstwa etapowe w Tour de France, wygranie klasyku Strzała Walońska). Sami kolarze, jak i kibice belgijskiej „Watahy” (bo taki mają pseudonim w peletonie) liczą, że na mecie w Krakowie można będzie świętować drugie z rzędu zwycięstwo kolarza tej drużyny w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Rok temu na pierwszym miejscu podium stanął Remco Evenepoel.
 

Przeczytaj także

Rozwiązania systemowe Roto – więcej korzyści dla producentów i użytkowników

Innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty, pełna dostępność, dzięki krótkim terminom dostaw oraz wsparcie techniczne doświadczonych specjalistów – to kluczowe założenia centralnej strategii rozwoju Roto. Potwierdza je w praktyce aktualne portfolio produktów firmy, oparte na modułowych systemach okuć do okien i...

Odkrycia Roku 2021 - Stolarka VIP przedstawia

  Dzięki wynalazkom i odkryciom człowiek stwarza sobie lepsze warunki życia. Kto zrobił największe wrażenie w tym roku i zasługuje na to, aby otrzymać miano Odkrycia Roku 2021? Podczas VI Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się w dn. 16-17 września...

Nasi partnerzy