Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

DP 180 – nowe system drzwi podnoszono-przesuwnych

2019-05-13 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Yawal

Firma YAWAL została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za DP 180 – nową wersję systemu z rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

YAWAL należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce. Warto podkreślić, że swoją pozycję zawdzięcza doświadczeniu zdobytemu podczas ponad 25 lat istnienia oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność to coś co charakteryzuje firmę na każdym etapie rozwoju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma stale rozwija swoją działalność, dbając o to, żeby każdy mógł bez wątpienia wybrać odpowiedni produkt z oferty. Wymagania stawiane współczesnej architekturze bardzo szybko ulegają zmianie, dlatego oprócz standardowej gamy systemów aluminiowych znajdujących się w katalogu firmy, YAWAL oferuje również możliwość tworzenia na zamówienie unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych przeznaczonych do implementacji zarówno w budownictwie komercyjnym, przemysłowym, jak i mieszkaniowym.

Duże przeszklenia to znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa. Szklane tafle mocowane za pomocą aluminiowych profili nadają każdej konstrukcji lekkości. Pozwala to na uzyskanie transparentnej bariery, która mimo swej przejrzystości stanowi przemyślaną ochronę przed zimnem, wiatrem, deszczem czy nasłonecznieniem.

System DP 180 jest nowoczesnym rozwiązaniem, którego podstawę stanowią profile aluminiowe z przekładkami termicznymi. Budowa systemu DP 180 ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie na zmniejszenie kosztów eksploatacji projektowanych obiektów. Produkt przeznaczony jest do stosowania zarówno w obiektach budownictwa mieszkaniowego, jak i użyteczności publicznej.

Nowa wersja systemu DP 180 z rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej. Na całym obwodzie futryny wykorzystano profil izolacyjny z HPVC. Zastosowane w systemie kształtowniki z futryny trzyjezdniowej pozwalają na tworzenie futryn wielokrotnych. Aby zapobiec odkształcaniu skrzydeł na skutek oddziaływania różnic temperatur, profile skrzydła zostały wyposażone w przekładki termiczne typu anty bi metal. Futryny dwu i trzyjezdniowe dają możliwość wykonania konstrukcji w każdym możliwym schemacie otwierania.

Główne zalety systemu to przede wszystkim:

  • Doskonała izolacyjność termiczna,
  • Prosty i intuicyjny system odwodnienia konstrukcji,
  • Innowacyjne uszczelki dwuskładnikowe na skrzydło,
  • Możliwość wykonywania konstrukcji we wszystkich dostępnych na rynku schematach,
  • Profile skrzydła wyposażone w nowoczesne przekładki termiczne typu ANTY BI METAL,
  • Podwaliny izolacyjne pod futryną dolną o długości 6,5 m – brak konieczności łączenia,
  • Możliwość łączenia z innymi systemami YAWAL.


Więcej informacji na temat produktu: www.yawal.com

Przeczytaj także

Roto podsumowuje rok 2018 – światowe trendy w gospodarce wpłyną na rynek stolark...

Grupa Roto, międzynarodowy producent systemów okuć do okien i drzwi, zamyka 2018 rok z 5% wzrostem względem ubiegłego roku. Dobre wyniki Grupy na świecie są efektem inwestycji i realizowanej strategii korzyści dla klienta. Zdaniem ekspertów sytuacja polityczna na świecie może...

Bardzo ważne dokumenty prawne dla branży stolarki budowlanej

Od dziś koniec problemów z wyciekiem informacji na temat przedsiębiorstwa podczas zawierania umów z pracownikiem czy innymi podmiotami, niewłaściwymi interpretacjami prawnymi, reklamacją, rękojmią, niepotrzebnym stresem, utratą reputacji, utratą danych, funduszy oraz tak ważnego obecnie czasu.    W jaki sposób możesz...

Nasi partnerzy