Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Profile izolacyjne – PURENIT, MERINIT i SIMERIT

2019-05-15 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: SM

Firma SM Produkt została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za profile izolacyjne PURENIT, MERINIT, SIMERIT.
SM Produkt jest producentem skrzynek izolacyjnych wykonanych z PURENITU do zewnętrznych żaluzji i profili izolacyjnych z PURENITU i MERENITU dla wszelkich rodzajów drzwi i okien, w tym drzwi przesuwnych HS.

PURENIT to wysoko zagęszczony materiał produkcyjny, który skupia w sobie niespotykaną ilość pozytywnych cech. Właściwości PURENITU z powodzeniem można określić jako wyśmienite. PURENIT to produkt na bazie twardej pianki poliuretanowej (PUR/PIR). Z bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Jego gęstość właściwa to 550kg/m3 – tym samym jest on przy swojej stabilności, twardości i izolacyjności cieplnej materiałem „wielkiej wagi”.
Płyta PURENIT jest materiałem funkcjonalnym na bazie sztywnej pianki poliuretanowej o dużej termoizolacyjności. Produkt jest nielaminowany i może być obrabiany wszelkimi maszynami do obróbki drewna. Idealnie nadaje się jako baza do elementów sandwiczowych, jako element izolacyjny przy montażu stolarki otworowej, okien i drzwi. Idealnie nadaje się do miejsc o podwyższonej wilgotności, odporny na ściskanie i obciążenia mechaniczne.

MERINIT to płyta izolacyjna z PURENITU z połączeniu z XPS, mająca lepsze właściwości izolacji niż sam PURENIT.

SIMERIT – termiczne płyty izolacyjne, jako parapety, perfekcyjny dla wszystkich typów okien, gotowe do montażu, wspaniałe, nowoczesne rozwiązania.


Zalety zastosowania PURENITU:

  • odpowiedni dla wszystkich typów drzwi i okien, w tym drzwi przesuwnych HS,
  • odporny na wodę,
  • posiada lepsze właściwości izolacji w porównaniu do drewna o 45%,
  • łatwy materiał do obróbki,
  • łatwy do cięcia,
  • frezowanie pod wszelkie rodzaje profili okiennych i drzwiowych,
  • posiada fascynujące właściwości klimatyczne,
  • wyraźnie dystansuje możliwości drewna,
  • przekonuje swoją ogromną wytrzymałością termiczną.
  • jako materiał izolacyjny PURENIT jest dopuszczony przez europejskie władze nadzoru budowlanego i odpowiada odnośnym normom, w tym pożarowym.


Więcej informacji na temat produktu: www.smprodukt.pl

Przeczytaj także

Branża stolarki drewnianej na rozdrożu

Kolejna firm z branży okien drewnianych kończy swoją działalność. Tym razem jednak jest to firma zagraniczna. Warto wiedzieć dlaczego tak się dzieje i jakie są prognozy dla rynku stolarki w Polsce. Co się do tego przyczynia, że poważni gracze na...

Przesuwne drzwi tarasowe ze Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Budma 2020

Drzwi przesuwne SMART-SLIDE to najnowsze rozwiązanie w segmencie przesuwnych drzwi tarasowych. Cechują je przede wszystkim doskonałe właściwości techniczne oraz komfort ich obsługi, co stanowi atrakcyjną alternatywę dla często stosowanych dotychczas drzwi typu  PSK/PATIO. Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i...

Nasi partnerzy