Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

TM82W HI – unikalne rozwiązanie witryn szklonych od zewnątrz

2019-05-13 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Yawal

Firma YAWAL została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za TM82W HI – unikalne rozwiązanie witryn szklonych od zewnątrz.

Yawal należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce. Warto podkreślić, że swoją pozycję zawdzięcza doświadczeniu zdobytemu podczas ponad 25 lat istnienia oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność to coś co charakteryzuje firmę na każdym etapie rozwoju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma stale rozwija swoją działalność, dbając o to, żeby każdy mógł bez wątpienia wybrać odpowiedni produkt z oferty.

System TM82W HI to wyjątkowe rozwiązanie dla witryn szklonych od zewnątrz. Umożliwia prosty montaż nawet wielkoformatowych przeszkleń w witrynach oraz dużych konstrukcjach okiennych bez konieczności wnoszenia ich do wnętrza pomieszczenia. Szklenie odbywa się od strony zewnętrznej. Unikalna konstrukcja okienna nie ma bezpośredniego odpowiednika na rynku. Ciężar szyby jest przenoszony prostopadle na profil, co gwarantuje brak efektu skręcania się rygla, a tym samym wysoką trwałość i długą żywotność systemu.

Profil uzyskuje bardzo dobrą izolacyjność termiczną, a współczynnik przenikalności cieplnej Uw utrzymuje się na poziomie od 0,5 W/m2K. Maksymalny ciężar skrzydła to 500 kg. W tym systemie producent umożliwia instalację szyb dwukomorowych o grubości do 60 mm. Okna, drzwi oraz drzwi panelowe instalowane są systemowo. Jeżeli konieczne jest uzyskanie lepszych parametrów statycznych można dodatkowo zastosować stalowe wzmocnienia – słup jest systemowo przygotowany do ich aplikacji.
Główne zalety systemu:

  • Szklenie od strony zewnętrznej ułatwia montaż nawet największych przeszkleń, bez konieczności wnoszenia ich do wnętrza pomieszczenia,
  • Konstrukcja okienna – ciężar szyby jest przenoszony prostopadle na profil, brak efektu skręcania się rygla,
  • Doskonała izolacyjność termiczna rozwiązania (Uw od 0,5 W/m2K),
  • Możliwość instalowania szyb dwukomorowych o grubości do 60 mm,
  •  Maksymalny ciężar skrzydła 500 kg,
  • Poprzez użycie od zewnątrz klipsów i listew z FA50N – konstrukcja wizualnie przypomina fasadę słupowo – ryglową,
  • Systemowe instalowanie okien i drzwi, także drzwi panelowych,
  • Słup systemowo przygotowany do aplikacji wzmocnień stalowych w celu uzyskanie lepszych parametrów statycznych,
  •  Minimalna ilość nowych elementów w systemie i możliwość używania znanych i popularnych uszczelek, złączek z innych systemów pozwala na optymalizację stanów magazynowych.


Więcej informacji na temat produktu:
www.yawal.com

Przeczytaj także

Duże inwestycje w firmie Hensfort z Podkarpacia

HENSFORT realizuje projekt badawczo-rozwojowy o wartości 14 mln zł W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, firma HENSFORT Sp. z o.o. realizuje projekt wdrożenia autorskiej technologii produkcji stolarki otworowej wyposażonej w nowatorski układ chłodzenia. Projekt o wartości przekraczającej 14 mln złotych...

Kolejny Konwnet Stolarki za nami, a IV Międzynarodowe Forum przed nami

                            25 Konwent Stolarki, w Policach za nami W dniach 4-5 kwietnia 2019, w Policach, koło Szczecina odbyło się jedno z największych i najbardziej renomowanych wydarzeń w branży, czyli 25 Konwent Stolarki. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia, nie zabrakło prezentacji praktycznych,...

Nasi partnerzy