Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

TM82W HI – unikalne rozwiązanie witryn szklonych od zewnątrz

2019-05-13 | Autor: Karolina Solińska
Źródło: Yawal

Firma YAWAL została wyróżniona w Programie IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki za TM82W HI – unikalne rozwiązanie witryn szklonych od zewnątrz.

Yawal należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce. Warto podkreślić, że swoją pozycję zawdzięcza doświadczeniu zdobytemu podczas ponad 25 lat istnienia oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność to coś co charakteryzuje firmę na każdym etapie rozwoju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma stale rozwija swoją działalność, dbając o to, żeby każdy mógł bez wątpienia wybrać odpowiedni produkt z oferty.

System TM82W HI to wyjątkowe rozwiązanie dla witryn szklonych od zewnątrz. Umożliwia prosty montaż nawet wielkoformatowych przeszkleń w witrynach oraz dużych konstrukcjach okiennych bez konieczności wnoszenia ich do wnętrza pomieszczenia. Szklenie odbywa się od strony zewnętrznej. Unikalna konstrukcja okienna nie ma bezpośredniego odpowiednika na rynku. Ciężar szyby jest przenoszony prostopadle na profil, co gwarantuje brak efektu skręcania się rygla, a tym samym wysoką trwałość i długą żywotność systemu.

Profil uzyskuje bardzo dobrą izolacyjność termiczną, a współczynnik przenikalności cieplnej Uw utrzymuje się na poziomie od 0,5 W/m2K. Maksymalny ciężar skrzydła to 500 kg. W tym systemie producent umożliwia instalację szyb dwukomorowych o grubości do 60 mm. Okna, drzwi oraz drzwi panelowe instalowane są systemowo. Jeżeli konieczne jest uzyskanie lepszych parametrów statycznych można dodatkowo zastosować stalowe wzmocnienia – słup jest systemowo przygotowany do ich aplikacji.
Główne zalety systemu:

  • Szklenie od strony zewnętrznej ułatwia montaż nawet największych przeszkleń, bez konieczności wnoszenia ich do wnętrza pomieszczenia,
  • Konstrukcja okienna – ciężar szyby jest przenoszony prostopadle na profil, brak efektu skręcania się rygla,
  • Doskonała izolacyjność termiczna rozwiązania (Uw od 0,5 W/m2K),
  • Możliwość instalowania szyb dwukomorowych o grubości do 60 mm,
  •  Maksymalny ciężar skrzydła 500 kg,
  • Poprzez użycie od zewnątrz klipsów i listew z FA50N – konstrukcja wizualnie przypomina fasadę słupowo – ryglową,
  • Systemowe instalowanie okien i drzwi, także drzwi panelowych,
  • Słup systemowo przygotowany do aplikacji wzmocnień stalowych w celu uzyskanie lepszych parametrów statycznych,
  •  Minimalna ilość nowych elementów w systemie i możliwość używania znanych i popularnych uszczelek, złączek z innych systemów pozwala na optymalizację stanów magazynowych.


Więcej informacji na temat produktu:
www.yawal.com

Przeczytaj także

Otwarcie w wielkim stylu – nowy salon WIŚNIOWSKI we Lwowie

To wielki krok w historii firmy WIŚNIOWSKI. Imponujące zaangażowanie, godna podziwu organizacja i wspaniali ludzie – to recepta na niezapomniane wrażenia z otwarcia nowej siedziby. Lwowski rynek został zdobyty! To dowód na to, że przedsiębiorstwo nie zostaje w tyle i...

Tego jeszcze w branży nie było - nowe okna PVC

Sensacja w naszej branży to mało powiedziane. Niby wszyscy wszystko wiedzieli, niby wiadomy był producent profili, niby wiadomy był producent okuć, niby wiadome były rodzaje okien, niby wiadome były akcesoria i udoskonalenia, a tu i teraz MAMY TO! Czyli coś...

Nasi partnerzy