Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Saule Technologies i przełom w żaluzjach. One generują prąd.

2020-10-18 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Stolarkavip

Saule Technologies zaprezentowała fotowoltaiczne żaluzje.
Dostarczająca elastyczne ogniwa fotowoltaiczne polska spółka Saule Technologies zaprezentowała lamele – łamacze światła wyposażone w perowskitowe ogniwa słoneczne. W premierze, która odbyła się na torze Silesia Ring, udział wzięli przedstawiciele kilkudziesięciu największych polskich firm z branży logistyki, detalicznej, FMCG, telekomunikacji czy nieruchomości. To oni mogą być pierwszymi odbiorcami rozwiązania, które może przynieść przełom.

Produkt pokazany podczas premiery posiadał system automatyzacji i smart sterowania osłoną. Lamele mogą być dostosowane do preferencji konkretnego odbiorcy – dotyczy to nie tylko użytego materiału (aluminium, drewno, szkło czy tworzywa sztuczne), ale też kształtu, szerokości czy koloru. Firma informuje, że łamacze mogą współpracować z instalowaną na dachach stacją pogodową. Dzięki aktualizowanym na bieżąco danym automatycznie zmieniają swoje ustawienie względem pozycji Słońca.

Aluminiowy system żaluzji, który spółka zaprezentowała przy współpracy z partnerami – francuskim Somfy oraz belgijskim Aliplast'em – pozwala na integrację z niemal każdą automatyką budynkową BMS (Building Management System). Dodatkowo rozwiązanie zabezpiecza budynek przed przegrzewaniem czy wychłodzeniem. Saule Technologies przekonuje, że znacząco redukuje to koszty eksploatacji klimatyzacji i ogrzewania we wszystkich rodzajach budynków.

Cytat: Ogniwa fotowoltaiczne z perowskitu oferują nowe możliwości architektom i firmom budowlanym chcącym korzystać z energii słonecznej. Nasze moduły są lżejsze, cieńsze i znacznie bardziej elastyczne w wymiarze projektowym, niż najpopularniejsze ogniwa krzemowe. Możemy dostosować kształt, kolor i rozmiar modułów do potrzeb klienta i zainstalować je na każdej dostępnej powierzchni budynku, niekoniecznie na dachu", powiedziała prezes Olga Malinkiewicz.

 - To dla nas wyjątkowy moment. Nasze ogniwa perowskitowe opuszczają laboratorium i możemy zaprezentować światu, jak będą zmieniały otaczającą nas rzeczywistość – powiedział Piotr Krych, CEO Saule Technologies. – Udowadniamy, że polska firma jest w stanie przygotować produkt, który zrewolucjonizuje branżę fotowoltaiczną, spełniając wysokie wymagania klientów B2B utility scale.  Teraz, chcąc wykonać kolejny krok w drodze do komercjalizacji lameli, ogłaszamy przetarg na partnera, z którym już wkrótce sprawimy, że to rozwiązanie pojawi się na elewacjach budynków biurowych, centrów handlowych, magazynów polskich i innych europejskich miast.

 – Przygotowywaliśmy się do tej premiery od wielu miesięcy, tworząc system automatyki i smart sterowania, pozwalający na jak największą ekspozycję paneli fotowoltaicznych na światło dzienne – dodał Waldemar Niedziela, Business Developer CBS w Somfy Polska.

– Wykorzystując nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie, stworzyliśmy dla rozwiązania konstrukcję, która pozwoli przetrwać porywiste wiatry i niesprzyjające warunki atmosferyczne – podsumował Marek Sałaga, Dyrektor Handlowy w Aliplast Polska.

Saule Technologies to firma założona w 2014 przez Olgę Malinkiewicz. Spółka ma już podpisane listy intencyjne na kilkaset tysięcy metrów sześciennych lekkich konstrukcji dachowych i fasadowych opartych na ogniwach perowskitowych - przedstawia Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i CTO w Saule Technologies, która  powiedziała: "Ogniwa fotowoltaiczne z perowskitu oferują nowe możliwości architektom i firmom budowlanym chcącym korzystać z energii słonecznej. Nasze moduły są lżejsze, cieńsze i znacznie bardziej elastyczne w wymiarze projektowym, niż najpopularniejsze ogniwa krzemowe. Możemy dostosować kształt, kolor i rozmiar modułów do potrzeb klienta i zainstalować je na każdej dostępnej powierzchni budynku, niekoniecznie na dachu". Więcej: https://sauletech.com/

Przeczytaj także

Najlepsze polskie firmy w branży stolarki - GOLD 15

„Złota 15” na VII Międzynarodowym Forum Stolarki VIP Polskie firmy działające w branży stolarki otworowej zostały docenione podczas na VII Międzynarodowego Forum Stolarki Budowlanej. W czwartek, 15 września 2022, na uroczystej Gali Stolarka VIP  w Hotelu Magellan w Bronisławowie k/...

Programy VIP dla całej branży stolarki

Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to właśnie program dla najlepszych z najlepszych, dla tych którzy cenią swoją markę (lokalną czy regionalną) bardziej niż czyje są to okna, drzwi, bramy czy rolety sprzedaje. Wyjątkiem mogą tylko być salony fabryczne, ale ich...

Nasi partnerzy